Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem a függvényeket?

Nem értem a függvényeket?

Figyelt kérdés

Egyszerűen magyarázat nélkül nem tudom megérteni a függvényeket. Főleg a szabályokat nem tudom felírni.

Tehát amikor az a feladat, hogy ábrázold, és írd fel a szabályt, akkor leginkább a szabály felírása nem megy.

Amit még egyáltalán nem értek, az a pl. y2 legyen párhuzamos az y4-gyel vagy y1 legyen merőleges az y3-ra.

A kérdésem az, hogy ezt hogyan tudnám megérteni egyedül? Egyébként nem vagyok olyan rossz matekból, de magamtól nem megy. Vagy ha meg is értem, akkor a következő órán új anyagot veszünk.

(magyarázat van írásban, de én csak úgy tudom megérteni a matekot, ha élőben, egy példán keresztül elmagyarázza a tanár)

Ja és még azt sem tudom, hogy hogy kell kiválasztani a lineáris függvényeket.

Még annyit, hogy fontos lenne, hogy tudjam hogyan kell, mert szerintem a héten írunk belőle, és nem ezzel akarom lerontani a jegyem. (bár semmit nem számít)



2021. máj. 3. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát a lineáris függvény ábrázolása megy?


Tudsz pontokat ábrázolni a koordináta-rendszerben?


Tudod, hogy mi az, hogy függvény meredeksége?

2021. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amikor táblázatban meg vannak adva a pontok, akkor meg tudom csinálni, de amikor magamtól kell, akkor általában nem.



Azt értem, hogy pontokat hogyan kell, legalábbis ha az ez pl. A(3;-2) B(0;4) vagy hasonló.



Nem tudom, mert ezt sem tudtam megérteni, itt kezdődik a probléma, szerintem ezért nem értem a többit sem. De lehet, hogy nem így van.

2021. máj. 3. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Lineáris függvény az, aminek a képe egyenes.

Tehát az egyenletében ilyen lehet, hogy ax+b, ahol a és b konstans számok.

2021. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!