Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni történelem...

Valaki tud segíteni történelem háziban? (I. világháború)

Figyelt kérdés

így szól a feladat: Egészítsd ki a szöveget! (ponttal jelölt részekre kell írni a megoldást!)


A németek korlátlan .......... -háborúja miatt az ....... is belépett a világháborúba. Másfél évvel később Németország ......... . Az első világháborút a ...... környéki békeszerződések zárták le. A tárgyalásokat a négy győztes nagyhatalom, ........ , Franciaország és ....... kormányfői, valamint az amerikai elnök vezették.


2. feladat (ugyan az a lényeg mint az előzőnél)


1914-ben a semleges ..... lerohanása után Nagy-Britannia hadba lépett, a brit és a francia csapatok pedig megállították a ..... előretörést Franciaországban. A vártnál gyorsabban mozgósította erőit keleten ...... is, és betört az ...... területére. A ...... hatalmaknak tehát nem sikerült elkerülniük a ..... háborút.


Aki segít, annak nagyon megköszönöm! (A kötekedők kedvéért elmondom, hogy nem lusta vagyok, csak másból is TZ-re készülök, és gyakorlom a törit.)

Tényleg köszönöm annak aki megoldja nekem!



2021. máj. 11. 20:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
20%
*nem egyfrontos hanem kétfrontos, elírtam
2021. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó, te most kivel vagy?

Ha a kérdezővel, akkor ne szopatsd az egyfrontos háborúval, amikor a megoldás a kétfrontos!

2021. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%
írtam, hogy elírtam, gondolom, nem vetted észre, vagy akkor még nem volt látható
2021. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta keresni, szimplán nem találtam sehol a megoldást. Egyébként csak segítséget kértem, nem kioktatást. Ha nem tudsz segíteni, inkább ne is írj!
2021. máj. 11. 21:20
 15/21 anonim ***** válasza:
24%

olyan kamu szöveg ez a "nem találtam sehol"

vagy azért vagy gáz, mert nem tanulsz, vagy azért, mert olyan béna vagy, hogy nem találod meg (mindketten tudjuk melyik)

és akkor a kérdésben mindig adjátok a szorgalmas, kedves diákot, aztán ha valaki kioktató választ ír, akkor egyből meg tudjátok mutatni milyen kis g€¢ik is vagytok valójában

2021. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9-es és 15-ös! Jelentettem. :)
2021. máj. 11. 21:39
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

Remélem ettől jobban érzed magad. :)

Törölhetik a válaszomat, de attól még tanulatlan maradsz ezzel a hozzáállással.

Nem az én bajom. :)))

2021. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Azért tetszik, hogy jobban tudod a hozzáállásomat mint én saját magam. Ha ennyire okos vagy mesélhetnél még jó sok dolgot amiket esetleg nem tudok magamról!
2021. máj. 11. 22:38
 19/21 anonim ***** válasza:
27%

Amúgy kérdező hány éves vagy?

Nem bántásból, csak kérdezem.

2021. máj. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Ez 11.-es anyag
2021. máj. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!