Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sos! A matek házimban kéne...

Sos! A matek házimban kéne holnapra segítség! Valaki elmagyarázza??

Figyelt kérdés

Itt vannak a feladatok(előre is köszönöm!):


157. Egy 36m/s és egy 20m/s sebességgel haladó test ugyanarról a helyről, egy időben indulva ellenkező irányban haladva távolodni egymástól. Hány másodperc múlva lesz a távolságuk 574 m?


Ez kéne.

A többit se nagyon értem, de ha valaki elmagyarázza, hátha megy majd :).


Mi táblázatos módszerrel oldjuk meg, jó lenne, ha úgy segítenétek (egyenlettel) :/.



2021. máj. 25. 20:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nagyon, nagyon szépen köszönöm!


Most már értem!


Rettentő hálás vagyok!❤

2021. máj. 25. 21:44
 12/13 krwkco ***** válasza:

"Jól oldottam meg?"

Jól.

De az ismeretlent nem kell mindig x-nek nevezni. Mivel időről van szó és az első egyenletben is így szerepel, nevezd t-nek. Sokkal átláthatóbb lesz, hogy miről van szó. (Ha az utat keresnénk, akkor s lenne, ha a sebességet, akkor v, stb...)

És az egyenletbe minden adathoz írd be a mértékegységet is. Csináld meg az egyszerűsítéseket a mértékegységekre is, és ha nem az a mértékegység jön ki az eredményre, ami kellene, akkor rögtön látszik, hogy valahol elrontottad a dolgot.

2021. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Táblázattal tanuljuk, direkt így írtam.


Ha kitoltom a táblázatot, átlátható, de itt nem látszódott.


Viszont köszönöm mégegyszer.

2021. máj. 26. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!