Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nyáron meg kell tanulnom az...

Nyáron meg kell tanulnom az Analízis I-et. Milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egyetemről van szó. Az órai előadás alapján nem tudtam megérteni a tananyagot, az oktató által küldött jegyzet meg olyan, hogy semmi magyarázat nincsen benne. Eddig háromszor buktam el rajta, hasonlóan a többiekhez, szerintem ez sokat elmond az oktatás színvonaláról...


A lényeg, hogy eldöntöttem, hogy nyár végéig meg fogom tanulni rendesen, könyvből, teljesen függetlenül az órai anyagtól.


A kérdésem az, hogy milyen könyvet vegyek? Akár angol nyelvű is jöhet, csak tényleg érthető legyen.



2021. jún. 11. 17:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ami fontos, hogy nem matekinges anyag érdekel, mert ott csak egyszerű feladatok vannak és nulla elmélet. Nem segít. Én az elméleti alapokkal szeretnék tisztában lenni, mert más tárgyaknál később elő fog jönni.
2021. jún. 11. 17:24
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Mi a szakod? Az a helyzet, hogy rengeteg jegyzet van. Mást tanulnak a matematikusok, mérnökök, közgazdászok stb. Nem nagyon mást, de máshol vannak a súlypontok, és az zavaró lehet.
2021. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mérnökinformatikus.


Eddig ezt az ajánlást kaptam angoloktól:

[link]

2021. jún. 11. 17:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az előző. Én matek szakon vagyok, de teljesen mást tanulok, mint a mérnök barátaim. Én azt javaslom, hogy a tanár jegyzetét/egy évfolyamtársad jegyzetét próbáld megfejteni. Legjobban a sajat/szaktársaim/tanáraim jegyzetében van meg. Néha sikerül megtalálnom más egyetemen/más tanárnak ugyanannak a kurzusnak az anyagát. Ha valamit nem értesz, annak még mindig utána nézhetsz külön.

Én analízis 1-hez sokat használtam a gimis füzeteimet is, az akkori tanárom nagyon jó volt és könnyen érthető jegyzetek voltak.

Sok sikert!

2021. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Írhatnál tematikát, tételsort, fejezetcímeket, tartalomjegyzéket, hogy lássuk, mi kell.


Megpróbálhatod más egyetem ugyanazon szakának jegyzeteit beszerezni.

2021. jún. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
3: Az biztos, hogy Terence Tao a világ egyik legjobb matematikusa. De arra tudásra, absztrakciós szintre mérnökinformatikusként egyszerűen nincs szükséged. Az egy másik pálya, másik élet.
2021. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Bolyai sorozat, Bárczy Barnabás : differenciálszámítás

Torrent oldalakon fent van. Letöltöd és megnézed, hogy bevállik e.

2021. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Ki fog tanítani kövi félévben, illetve idén ki tanított? Számolás nem megy vagy az elmélet?

Egyébként mindig azt kell csinálni, amit az aktuális tanár mond, mert lehet mást tanít, máshogy várja el.

Nálunk anno pár szaktársam korábbi évek zh-it, meg vizsgáit gyakorolta, aztán csodálkoztak, hogy megbuktak, mert más oktató volt előtte és nem azt gyakorolták, ami a tananyagban volt.

Bár az az előadó kemény volt, de jó és a gyakvezem is nagyon jól magyarázott.

Ha a tanár rossz, akkor sajnálom, ismerek is olyat, aki A1-et és A2-t is tanított, de abban nem volt köszönet, minősíthetetlen volt, már ha most a BME-ről van szó...(?)

2021. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Thomas-féle kalkulus az sokat segíthet, elég szájbarágósan vannak benne a dolgok (nekünk is ezt ajánlották és bevált) - szintén mérnökinfó szak.
2021. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Összeszedtem a főbb témaköröket:


1. Sorok, sorozatok

2. Komplex számok

3. Limes (összes típus)

4. Differenciálszámítás (összes típus)

5. Integrálszámítás (összes típus)


Mindegyikben tudni kell a definíciókat, tételeket és a bizonyításokat is.

2021. jún. 13. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!