Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell tanulmányt irni és...

Hogy kell tanulmányt irni és milyen segitséget lehet használni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 13. 19:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Vannak különböző hivatkozási módszerekkel, ezekkel tudod elkerülni, hogy plágiumot kövess el. Viszont én nem ajánlom, hogy publikálj, az egész procedúra sokkal bonyolultabb, mint elolvasni pár cikket/könyvet (amik valahogy úgy érzem nem a szakirodalom kategóriát képviselik, pedig normális publikációkban szakirodalmat vagy legalábbis hivatalos akadémiai forrást használsz és nem mondjuk Wiki cikkeket). Egyetemen is folyamatosan ezt csinálom a szakomból kifolyólag, és még így is néha elsiklom néhány dolog felett.
2021. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit egyszerűbb lenne, ha utánaneznel a hivatkozási rendszereknek.

Kb az osszes egyetem oldalan talalsz segítséget, azokból kiindulhatsz.

2021. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
50%

Pl úgy lehet lehivatkozni, hogy a nem saját gondolataidhoz odaírod, hogy ki írta le és mikor. "Kis Pista írta 1979-ben, hogy..." vagy "A wikipédián ez olvasható..." esetleg "...a Népszava hírei között jelent meg, de..." vagy "Xy blogjában írja (2020)..." vagy "2007-ben xy videójában felsorolja..." Emellett pedig egy listában felsorolod a bejegyzés végén, hogy ezeket a könyveket, internetes oldalakat használtad. Ha van akkor odaírod a szerzőt, odaírod a megjelenés évét (hacsak nem wikipedia vagy valamilyen olyan oldal ahol ez nem értelmezhető), odaírod a cikk vagy könyv címét, kiadóját. Ha újság akkor a címe is kell, meg évfolyama, száma. Internetes elérhetőség, ha van ezek után kerülhet.

Esetleg lábjegyzetelni lehet még. Akkor ugye a lábjegyzetbe írod a könyv vagy cikk, szócikk, videó adatait és a linket mellé.

Egy kezdő bloghoz ez bőven sok is. Mivel ez nem számít tanulmánynak vagy publikációnak.

Lett valami belőle egyébként? Írtál valamit?

2021. júl. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Hát kérdőíveket amit én készítettem abból írtam egyszerűbb cikkeket de gondolkozok azon hogy az mennyire állná meg a helyét ha egyéb weboldalak alapján írnék cikket és az aljára oda raknám hogy források: és be linkelnèm az eredeti cikkeket
2021. júl. 10. 08:01
 25/27 anonim válasza:

Csak a link azért nem állja meg a helyét, mert ezeket a cikkeket vagy egyéb bejegyzéseket törölhetik vagy átírhatják, esetleg megváltozik a link. Azért kell odaírni ki a szerző, mi a cím és mi az évszám. Illetve azt szokták még, hogy mikor töltötték le, ha ez neten van.

Így esetleg visszakereshető, ha már a link nem kattintható.

De egy saját blogban nem kell a formai tökéletességre menni. Az a lényeg inkább, hogy egységes legyen és látható, hogy nem csak úgy kitaláltad, amit írtál, hanem vannak forrásaid.

Nem lesz hivatalos forma arra, amit te szeretnél. A legtöbb netes hivatkozás nem szokványos. De amúgy, ha küldesz linket, amit hivatkozni akarsz, akkor szívesen segítek. Aztán annak mintájára már könnyű lesz magadtól.

2021. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Például itt egy link (Eü a téma) [link]
2021. júl. 10. 12:34
 27/27 anonim válasza:

Én így hivatkoznám az irodalomjegyzékben:

Zsuga Judit és Szigeti Nóra (2017) Colitis ulcerosa - Tünetek, okok és hajlamosító tényezők. 2021. 07. 10-i megtekintés, WEBBeteg, [link]


Szövegben pedig ilyen:

"A colitis ulcerosa tünetei nagymértékben függnek a gyulladás súlyosságától és helyétől."(Zsuga és Szigeti, 2017)

vagy

Zsuga és Szigeti négyféle colitis ulcerosa tünetet ír le, melyek közül...(2017)

2021. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!