Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi volt a Pál utcai fiúk...

Mi volt a Pál utcai fiúk célja? Miért adtak egymásnak ilyen rangokat, hogy közlegény, meg ilyesmi? Miért állították magukat ilyen hadrendbe? Miért nem csak beszélgettek, filozofálgattak, sakkoztak, malmoztak, kugliztak?

Figyelt kérdés

Miért volt fontos? Hogy alakult ez ki?


Ez igazából nem házifeladat;csak kíváncsi lennék, mert már nem emlékszem, meg volt-e ez fogalmazva konkrétan?


Mert pl a Vörösingeseknek cél, hát , ők egy másik fiúcsapat volt, és akkor ők lehet, hogy eleinte még csak gyülekeztek, beszélgettek; de utána, egy idő után szemetvetettek a Pál utcaiak törzshelyére. De mondjuk nekik pl arra sem emlékszem, voltak-e rangjaik.


Tehát, mi volt ez a katonásdi, meg miért volt fontos, hogy naplót vezessenek a gyűléseikről, okés, lehetett ez pl egy játék is, hogy a felnőtteket utánozzák, de még pl aki emlékszik, mi volt a jegyzőkönyvben, miket írtak bele, miket szövetkeztek, miért szövetkeztek. Vagy tehát csak odacsapódtak egymáshoz, alapból nem volt céljuk, meg később, utána se?


Nagyon régen olvastam már. Csak úgy eszembe jutott, hogy érdekelne. De amúgy elolvastam, meg, hát, a filmet nemtom, hogy teljesen láttam-e valaha; lehet, hogy az elejébe egyszer belenéztem, de az már nagyon régen volt, meg egyszer valahol kábé a közepénél kapcsolódtam bele, vagy nem is tudom, de az nem most volt.


Tehát nem arra gondolok, amikor már homokbombákkal küzdöttek a Vörösingesek ellen, hanem úgy előtte, alapból, miért volt szükség, hogy ilyen rangjaik legyenek, mit akartak ezzel, kiderül-e, hogy volt-e konkrét céljuk, és ha volt, mi az? Vagy csak pl úgy védeni a telket, amikor még fel sem merült, hogy esetleg a Vörösingesek jönnének?


Tehát,mi volt a szervezetüknek, testületüknek a célja, vagy a Vörösingeseknek akár volt-e ilyen cél, hogy miért állnak ők szövetségben, vagy ezek csak ilyen baráti, v ilyesmi társaságok voltak; meg hogy nekik voltak-e rangjaik pl a Vörösingeseknek, és a Pál Utcaiaknak pedig minek voltak rangjaik, miért volt ez jó nekik, és minek vezettek jegyzőkönyvet és mi volt benne a neveiken kívül. Tehát pl gondolom a tárgyalásaik témája, de miről tárgyaltak?



2021. júl. 15. 18:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg még milyen rangok voltak? Volt ilyen is, hogy hadvezér? Vagy mik voltak, légyszi; azokra sem emlékszem.
2021. júl. 15. 18:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2021. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ebben ezeket találtam akkor:


A történet két rivális banda között játszódik, akik a grundon – és a grundért – folyó harcot élet-halál kérdésének tekintik, ám ez a romantikus játékhadszíntér az író fantáziája által jelképpé válik, ahol a fennmaradásért kell háborúzni. Mert ennek a világnak is megvannak a saját törvényei, szokásai, egyesületei és erődítményei. Tehát vezérei és közkatonái is. Boka és Ács Feri a két tábor vezére, Geréb, az áruló, s az önfeláldozó Nemecsek Ernő egytől-egyig kiforratlan, alakuló egyéniségek,


A történet két rivális banda között játszódik, akik a grundon – és a grundért – folyó harcot élet-halál kérdésének tekintik, ám ez a romantikus játékhadszíntér az író fantáziája által jelképpé válik, ahol a fennmaradásért kell háborúzni. Mert ennek a világnak is megvannak a saját törvényei, szokásai, egyesületei és erődítményei. Tehát vezérei és közkatonái is. Boka és Ács Feri a két tábor vezére, Geréb, az áruló, s az önfeláldozó Nemecsek Ernő egytől-egyig kiforratlan, alakuló egyéniségek,


Bár a regény látszólag gyerekeknek szól gyerekekről, mégis több ennél: a felnőtté válás regénye. A regényben szereplő gyerekek a maguk képzeletvilágában a felnőttek világát utánozzák. Vezetőt választanak, törvényeket hoznak, gyakorolják a rájuk váró szerepeket. Úgy küzdenek a grundért, mintha a hazájuk lenne. Az iskola pedig a színhely, amely a felnőttek világára, az életre készíti fel a diákokat. A felnőtt világ pozitív értékei mellett, annak negatív jelenségei is fellelhetők gyermeki világukban. Ezek a jelenségek leginkább a vörösingesek csapatában találhatók meg. Gondoljunk a Pásztor testvérek „einstandjára”. A Pál utcaiak is szembesülnek a felnőtt világ negatívumaival, leginkább Geréb árulásakor.


A grund a felnőtt társadalom pozitív értékeit, főként a becsületességet, a Füvészkert a félelmetes zárt világ lakóit, az iskola összeköti a gyermekek és a felnőttek társadalmát.


Gyógyítja magát a gyerekkorral.



De, még , aki ki tudja egészíteni, kérem, hogy írja. Eddigi hozzászólást köszönöm.

2021. júl. 15. 19:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeim szerint erre annyira nem volt kitérve a könyvben.

Nekem fejben úgy van meg (az már jó kérdés hogy ez mennyire saját gondolat és mennyire könyvre alapozva jött még annó létre), hogy egyszerűen játszottak. Egy csapat összeverődött fiú, akik kezdetben valószínűleg csak simán barátok voltak, ahol már alapból biztos, hogy voltak kimondatlan rangok. Aztán valamelyikük kitalálta ezt (mert mondjuk olvasta egy könyvben) és elkezdték ezt játszani. Célja nem hiszem, hogy volt az egésznek, szimplán gyerekek, akik felnőttes dolgokat akarnak csinálni. A Vörösingeseknél voltak valószínűleg ugyanígy rangok, bár nem emlékszem, hogy meg voltak-e nevezve benne konkrétan. A lényeg hogy ott is volt azért egy hierarchikus rendszer

2021. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a hozzászólást is


Eddigiekre mentek a zöldek

2021. júl. 15. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!