Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha sokat olvasok könyvet, a...

Ha sokat olvasok könyvet, a tanulás is jobban fog menni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek olvasni, naponta legalább 30 percet szoktam, most nyáron kezdtem el úgy komolyabban olvasni, előtte nem nagyon volt kedvem, meg hülyeségnek is tartottam. A tanulás nekem sosem volt erősségem, gyakran nehezen szántam rá magam (ez még azelőtt volt, hogy olvasni kezdtem), nem igazán jegyeztem meg azokat a információkat, amiket elolvastam. Most ugye már azért szinte imádok olvasni, akkor a tanulás is egyszerűbb lesz?

2021. júl. 16. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Miért gondolod, hogy lenne összefüggés a kettő között?
2021. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Nincs sok köze a kettőnek egymáshoz. Olvasáskor az olvasott könyvet élvezed, nem magát a cselekvést (vagyis nem csak azt). A szövegértésed fejlődik, amit valamilyen szinten hasznosítasz tanulás közben is, de kábé ennyi.
2021. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

A szövegértés-fejlesztés sokat javíthat azért a tanuláson.

Szóval szerintem igen.

2021. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:
100%

"nem igazán jegyeztem meg azokat a információkat, amiket elolvastam."

Az olvasás egyre inkább automatikussá válik, így több figyelem jut a tartalomra.

2021. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha az olvasás jól megy, magával az olvasással nem küzdesz, nem érzed nehézségnek, mindenképp jobb esélyeid vannak a tanulás terén. De sajnos attól, hogy bizonyos típusú könyveket, vagy egyéb írott szövegeket élvezettel olvasol, még egyáltalán nem biztos, hogy mindenféle egyéb szövegeket is ugyanolyan szívesen olvasol majd.


Attól is függ, hogy milyen könyveket olvasol. Jó eséllyel a szórakoztatóbb, könnyedebb irodalom (legyen az Harry Potter, Gyűrűk ura, Csillagok Háborúja vagy Agatha Christie) cselekménye, történetmesélése és sajátos világa izgalmasabb, könnyebben megragad és jobban leköt, viszont kevésbé informál, sőt akár teljesen hamis, kitalált információkra is épülhet, mint egy tankönyv. A szórakoztató irodalomnál gyakran minden tárgyi tartalom a szórakozásnak alárendelve kerül a könyvbe, hogy jobban szórakoztasson, minél inkább lekösse a figyelmed és tovább akard olvasni.


A tankönyveknél a szórakozás jobban háttérbe szorul. Tényekre szorítkoznak, az a cél, hogy minden átadott információ helytálló legyen. Viszont emiatt nem feltétlenül annyira szórakoztató, érdekes mindenki számára.

2021. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!