Egy világítótoronyból a tengerszint felett 54 méter magasságból egy hajó 6°36′-es depressziószög alatt látszik. Milyen távolságban van a hajó a világítótoronytól?


Mit jelent az hogy 6°36’-es??


2021. aug. 1. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:

A torony magassága 54 méter.

A hajó 6°36-es depresszió szögben látszik.

Tehát az 54 méter magasságnal levő csúcs szogenek értéke 90-6°36.


És innen egyszerű már a dolgunk.

2021. aug. 1. 20:40
 2/4 anonim ***** válasza:

6 fok 36 szögperc, ahol a szögperc az egy fok 60-ad része.

Szóval 36'=36/60 fok = 0.6 fok

2021. aug. 1. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:
6 fok 36 perc.
2021. aug. 1. 20:40
 4/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor 83,4° szög a torony csucsanal levő szög.


tan6,6=54/x


Tehát ≈466,7 méter távol van a hajó a toronytol.

2021. aug. 1. 21:10