Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitenétek? Irodalom órára...

Segitenétek? Irodalom órára kell irni egy fogalmazást arról, hogy mit jelent számomra a haza?

Figyelt kérdés
És úgy kell kezdődnie,hogy "Petőfi verseit olvasva,elgondolkodtam... " Fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá,vagy hogy irjam az egészet,ha valaki tudna segiteni,azt nagyon megköszönném.. :)

2013. jan. 7. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi önálló véleményed nincs róla? Az elég siralmas.
2013. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Véleményem az már van.. csak azt nem tudom,hogy kezdjek hozzá,hogy a "Petőfi verseit olvasva ,elgondolkodtam.." után mit irjak.

És nem azt kértem hogy kritizáljatok,csak segitséget.. :)

2013. jan. 7. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:

...elgondolkodtam, mit is jelent nekem az a szó, hogy haza. *saját vélemény*

The end

2013. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Petőfi verseit olvasva elgondolkodtam, mit jelent számomra ez a szó: haza ?

A szülőföldemet jelenti, ahol nemcsak én és testvéreim világra jöttünk, hanem azt a helyet is, ahol családunk minden tagja született és nevelkedett.

Az a darab föld, amely az otthonunk, ahová mindig visszatérnék, ha valaha el is kellene hagynom.

Ezer szállal kötődöm hozzá, gyönyörű tájaihoz, amelyeket szüleimmel bejártam. A Balaton még mindig lenyűgöz, az ott töltött nyarak felejthetetlen élményeket jelentenek számomra.

De az emberek, akik itt élnek, .....

Értjük egymás mozdulatait, rezdüléseit, mind ismerősei vagyunk egymásnak, azonos nyelven beszélünk, gondolkodunk.

Ezek a dolgok ugyanúgy összekapcsolnak, mintha mindannyian rokonok lennénk.

A megszokott ízek, illatok, hangulatok ...

Petőfi az Alföldet, a rónát, pusztát szerette, itt érezte igazán szabadnak magát.

Írhatod, Te szereted a dombokat, hegyeket, a Bakony rengetegében sétálni, forrást találni, a Séd folyását követve átkelni egyik partról a másikra sziklákon ugrálva.

Megnézni a régmúlt emlékeit, felidézni a hősöket, akik szintén magyarok voltak, e hazát védték a tatárokkal, törökkel szemben, vagy később a világháborúban haltak hősi halált a hazáért.

És természetesen tenni is a hazáért, érte dolgozni, hogy az itt élők élete jobb legyen.

A kis Magyarország egyszer újra a nagy európai nemzetek sorába emelkedjen...

Abban segíteni, amiben a legjobban tudsz....

Tanulással, hogy tudásod a haza javát szolgálja, hírnevét öregbítse....

Nemcsak Petőfi, de sok más költő is megfogalmazta hazaszeretetét, a házához való hűség gondolatát:

pl: Kölcsey Ferenc a Szózatban:

"A nagyvilágon e kívül nincsen számodra hely

Áldjon, vagy verjen sors keze, itt élned, halnod kell!"

Gondolatok voltak, a sok pont után írj saját szavaiddal, egészítsd ki !

Remélem, tudtam segíteni és Benned is gondolatokat ébreszteni, hogy megírd a fogalmazást. Jól !

2013. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, Erzsimama, a Szózat Vörösmarty Mihály verse.

Kölcsey Ferenc a Himnusz költője! De mindkettöben találhatsz, kérdező, fontos hazafias elemeket.

2013. jan. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nézd meg itt:


[link]


A baloldali oszlopban rengeteg magyar költő versére kattinthatsz a "menü"-ben, köztük hazafias verseket is találsz.


Itt pedig Petőfi hazafias verseiről olvashatsz:


[link]

2013. jan. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
24%
Megkérdezhetem hány éves vagy? Országos fogalmazási versenyt nyertem. Szívesen segítek mindig mindenkinek egy-egy fogalmazásban, de úgy vélem hogy a házi feladatodat nem túl becses dolog egy internetes honlapon vad idegenekkel megíratni, és utána büszkén beadni mintha dolgoztál is volna vele, a társaid meg nehéz munkával ténylegesen megírják... Egyébként is az már régen rossz hogyha nem tudod értelmezni a számodra szót. Ha arra kíváncsi az adott tanár hogy SZÁM!:)DRA mit jelent akkor miért mástól kérdezed meg hogy mit irj?
2013. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Hetedik válaszoló!


Annyi erővel, amennyivel a morál-filozófiádat leírtad, akár némi segítséget is adhattál volna a kérdezőnek, nem?

Ha már országos versenyt nyertél...

2013. jan. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segitséget,mentek a zöld kezek :)

Sajnálom,én is jó fogalmazásokat szoktam irni ,de ez most egyszerűen nem ment,és ezért kértem itt segitséget,mert ez beleszámit a félévi irodalom jegyembe,és 5 szeretnék lenni;)

Nem tudom miért olyan nagy baj ez,nem csak én szoktam segitséget kérni a házifeladathoz,gyakorikerdesek.hu-n ..

2013. jan. 13. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!