Ezt mégis hogyan oldjam meg??


[link]


Matekot tanulok, és ezt a feladatot kaptam.

Ennek mi köze a matekhoz?

Az egyenleten kívül?

Szerintem semmi mert ez fizika.

Akkor miért van ilyen feladat matekon??


2021. aug. 22. 16:50
1 2
 1/11 krwkco ***** válasza:
53%

"Szerintem semmi mert ez fizika."

A kocsi mozgására kaptál két függvényt. Ezeket a függvényeket kell ábrázolnod, jellemezned és néhány pontban kiszámolnod az értékét. Ez egy matematikai feladat.

És mi ezzel a baj? Nem tudsz egy sin vagy cos függvényt ábrázolni?

Csak egy kis bátorság kell. Láss neki!

2021. aug. 22. 16:56
 2/11 anonim ***** válasza:
Meglepő módon a fizikás dolgok matekos izékkel írhatóak lesz. A jelen feladathoz a fizikai hátteret nem kell tudnod, csak azt, hogy az adott függvényeket ábrázolni kell, ábrázolni pedig mindig ugyanúgy kell, mindegy, hogy maga a függvény mit ír le.
2021. aug. 22. 17:03
 3/11 A kérdező kommentje:

Oké de mi az a rezges amplitudoja, korfrekvencia?


Ezeket nem is tanultuk meg.

2021. aug. 22. 17:17
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Oké de mi az a rezges amplitudoja, korfrekvencia?

Oda van írva, butatök, hogy egyrészt az omega a körfekvencia, másrészt meg a nagysága is.

Hasonlóképpen, hogy az A szorzó az amplitúdó.

Menj el hentesnek. Bár ott meg meg kell tudni különböztetni a fület a faroktól...

2021. aug. 22. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit (legalábbis fizikából) nem kell magadtól tudnod, mert a szövegben le van írva, de tény, hogy eléggé béna a megfogalmazás;


-A a rezgés amplitúdója, a kezdeti maximális kitérés (m, vagyis méterben megadva)

-"omega" a rezgés körfrekvenciája (aminek mértékegysége 1/s, ami azt jelenti, hogy 1 másodperc alatt hány teljes kört (vagyis esetünkben oda-vissza mozgást) tesz meg a kiskocsi)

-t a kitérítés után eltelt idő (s, vagyis másodpercben).


A kiskocsit 10 cm-rel térítjük, tehát A=10 cm=0,1 m, ez kerül az A helyére. A körfrekvencia 2 1/s, tehát a 2 megy az omega helyére. Tehát neked az

y(t) = 0,1*sin(2t) és

v(t)=0,1*2*cos(2*t)=0,2*cos(2*t)

függvényeket kell ábrázolnod, ahol az időt másodpercben mérjük.


A c)-nél pedig csak be kell helyettesítened a függvényekben t helyére és ki kell számolnod a függvényértékeket.

2021. aug. 22. 17:32
 6/11 A kérdező kommentje:

Először csinálok ilyen feladatot 4#-es válaszoló.

De a te valaszod igen segítőkész.

Ilyen emberekből kellene több…….🤣🤣🤣🤣🤣

2021. aug. 22. 17:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Még amit elméleti szinten tudni kell; nyilván ha egy ilyen kiskocsit elindítasz, akkor az előbb-utóbb meg fog állni, így érthető okokból a szépen betanult szinuszfüggvény elkezd lapulni, mivelhogy az amplitúdó egyre kisebb lesz. A harmonikus rezgőmozgás viszont egy idealizált eset, amit azt jelenti, hogy a kiskocsi amplitúdója nem változik (kvázi örökmozgóként tekintünk rá), így a fenti y(t) és v(t) vissza-visszatérő hullámai is mind ugyanakkorák maradnak.
2021. aug. 22. 17:35
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

"Először csinálok ilyen feladatot 4#-es válaszoló."

A gondolkodás csak másodjára lenne kötelező?

2021. aug. 22. 17:51
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as, nem értem, hogy miért kell kötekedni... Nincs azzal semmi baj, hogyha valaki egy feladatot nem ért és kérdez. A "mai világban" pedig kész csoda, hogyha valaki magától foglalkozik a matematikával, így ez mindenképp becsülendő a kérdezőben, ne vedd el a kedvét tőle!
2021. aug. 22. 17:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Ami le van írva, azon mit lehet nem érteni?
2021. aug. 22. 17:56
1 2