Kérhetek segítséget a következő feladatok megoldásához?


1.

Összekeverünk 5,00 dm3 oxigén- és vele azonos hőmérsékletű és nyomású, 3 dm3 hidrogéngázt. Számítsd ki azokat az adatokat, amelyeket az alábbiak közül a fentiek ismeretében meghatározhatsz! Indokold ott, ahol nem lehet meghatározni az adatot!

a, a gázelegy térfogatszázalékos összetétele

b, a gázelegy tömegszázalékos összetétele

c, a gázelegy átlagos moláris tömege

d, a gázelegy sűrűsége


Van egy másik, szén-monoxid-metán gázelegyünk, amelyiknek a sűrűsége az előzőekkel megegyező nyomáson és hőmérsékleten azonos a fenti hidrogén-oxigén gázelegyével.


e, Határozd meg ennek a szén-monoxid--metán gázelegynek a térfogatszázalékos összetételét!


2.

Egy szén-monoxid--szén-dioxid gázelegy sűrűsége megegyezik az azonos állapotú oxigéngáz sűrűségével.

a, Mekkora a gázelegy sűrűsége standard nyomáson és 25,0 °C-on?

b, Mekkora a gázelegy héliumgázra vonatkoztatott sűrűsége?

c, Hány térfogatszázalék szén-monoxidot tartalmaz a gázelegy?

d, Hány térfogatszázalék szén-monoxidot tartalmaz az a gázelegy, amelyet úgy készítünk, hogy a feladatban szereplő szén-monoxid--szén-dioxid gázelegyhez azonos tömegű metángázt keverünk?


2021. aug. 22. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérhetsz, de nem kértél, csak idemásoltad a feladatot.
2021. aug. 22. 20:26
 2/5 Silber ***** válasza:

Te figyelj, mennyi energiát fektettél bele a feladatokba?

Merthogy ha beírod a feladat szövegét a google-be, egy az egyben a képedbe vág a konkrét válasszal egy nagyjából követhető levezetéssel is...

2021. aug. 22. 23:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a feladatot, 1. a-nál a térfogatszázalékot nem értem, csak szeretném, ha rávezetne valaki.
2021. aug. 23. 10:27
 4/5 Silber ***** válasza:

%(V/V)i=Vi/Vö*100


%(V/V) - az "i" komponens térfogatszázaléka, dimenziója százalék

Vi - annak a komponensnek a térfogata, amely térfogatszázalékára kíváncsi vagy. Dimenziója bármely térfogatmértékegység, de Vö-vel azonos

Vö - a teljes rendszer össztérfogata, tehát minden komponens térfogatának összege. Dimenziója bármely térfogatmértékegység, de Vi-vel azonos


A példa alapján a hidrogén térfogatszázalékos értéke:

%(V/V)=3/(3+5)*100=300/8=37,5 %


Ugyanez oxigénre:

%(V/V)=5/(3+5)*100=500/8=62,5 %


Ellenőrizheted is: a két térfogatszázalék összege 100 %-ot ad ki, mivel csak két komponens alkotta az elegyet.

2021. aug. 23. 17:28
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Silber!

Köszönöm Szépen a segítséget!

2021. aug. 23. 17:39