Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nah ez miért nem jó így??

Nah ez miért nem jó így??

Figyelt kérdés

Tan(2x-2/3pi)+tan(x)=0


Tan(2x-2/3pi)=-tan(x)


-tan(x)=tan(pi-x) -én ezzel oldottam meg.


De a megoldás ezen a szálon megy:

-tan(x)=tan(-x)


Miért nem jó nekem?


Vagy ilyenkor mindig a lehető legkisebb értékkel kell kezdeni, ami most -x, és nem pi-x??


2021. aug. 23. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mivelhogy a tangensfüggvény periódusa pi, ezért tan(pi-x)=tan(-x), így a te megoldásod pont ugyanolyan jó (csak kicsit több benne a felesleg). A végeredmény is kijön, csak 1-gyel el lesz csúsztatva a megoldáshalmaz "alapszáma" (vagyis amikor k=0).


A -tan(x)=tan(-x) pont ugyanazon az elven működik, mint amit a másik kérdésnél írtam a szinuszra. Ezt hívják úgy, hogy a függvény páratlan, ami geometriailag azt jelenti, hogy a függvény képe középpontosan szimmetrikus a derékszögű koordinátarendszer origójára.

2021. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!