Mennyi vizet kell elpárologtatni 12 tömegszazalekoss 700 g cukoroldatbol hogy 15 tomegszazalekost kapjunk?

Legyszi segitsetek nem ertem!!

2021. szept. 12. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

az elpárologtatott víz tömege = párologtatás elötti víz tömege - párologtatás utánni víz tömegével


most az oldatod 0.12 része cukor, ami 700 gramm.

a maradék (0.88) része víz. Ezeket figyelembe véve a víz tömege a 12%-os oldatotban: 700g*0.88/0.12 = 5133.333 gramm


A cukor tömege nem változik az oldatban a párolgás során, viszont az arány igen. Az elözö számítást alkalmazva, csak 0.12 helyett 0.15-öt használva a párolgás után a víz tömege:

700g*0.85/0.15 = 3966.666 gramm.


Ha kivonod egymásból ezt a két tömeget, megkapod, hogy 1166.666 gramm vizet kell elpárologtatni

2021. szept. 12. 14:33
 2/2 anonim ***** válasza:

A tömegszázalék azt fejezi ki, hogy 100 g oldat

hány g oldott anyagot tartalmaz. Nekünk van 700 g 12 tömegszázalékos oldatunk. Ez pedig azt jelenti, hogy x=(700*12)/100=84 g cukor van benne. 15 százalékos oldatban szintén van 84 g cukor és a teljes oldat tömege x=(100*84)/15=560 g. A kettő különbsége 700-560=140 g. Tehát 140 g vizet kell elpárologtatni.

2021. szept. 12. 14:43