Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Görög mítoszokkal kapcsolatban...

Görög mítoszokkal kapcsolatban: Az Olvasmányoknak kellene a tartalmát leírni (lent)?

Figyelt kérdés

görög mitológiából kell:

-Pandóra

-Héraklész története, 12 munkája

(ha valaki tud szerezni akkor megköszönném:

-Homérosz: Odüsszeia)

a neten sajnos nem találtam megfelelő tartalmat:S

Remélem tud valaki segíteni rajtam.

előre is köszönöm!!!


2010. aug. 31. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt volt az egész nyár, miért nem olvastad el. Nem iskolakezdés előtti utolsó napon kell könyörögni olvasónaplóért. Ezért nem tudnak a mai gyerekek olvasni, beszélni, normálisan kifejezni magukat. Menj be egy könyvtárba, kölcsönözd ki a görög mítoszokat és olvasd el. Remélem senki nem válaszol neked!!!
2010. aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pandóra egy nő,a ki kinyitja a szelencéjét és a ivlág összes baja kiszökellik a szelencéből.
2010. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

HÉRAKLÉSZ ZEUS ÉS ALKMÉNÉ FIA VOLT.FŐ JELLEMZŐ VONÁSA ELLENÁLLHATATLAN TESTI ERŐ, MELLYEL MINDIG SEGÍT A GYÖNGÉNEK ÉS SZENVEDŐNEK ÉS MEGSEMMISÍT MINDENT, AMI ÁRTALMAS.

HÉRA TÉBOLYT BOCSÁTOTT A NAGY HŐSRE, AKI VÉGZETT MINDHÁROM GYERMEKÉVEL ÉS TESTVÉRÉNEK IPHIKLÉSZNEK IS MEGÖLTE KÉT GYERMEKÉT.MIKOR MEGVILÁGOSODOTT AZ ELMÉJE LÁTVÁN SZÖRNYŰ TETTÉT ELMENT DELPHOIBA ÉS APPOLLÓNTÓL KÉRTTANÁCSOT, AKI ELKÜLDTE MÜKÉNÉ KIRÁLYÁHOZ EURÜSZTHEUSZHOZ, HOGY SZEGŐDJÖN SZOLGÁLATÁBA S HA ELVÉHZI A 12 MUNKÁT AKKOR MEGTISZTUL ÉS ELNYERI A HALHATATLANSÁGOT.

FELADATOK:

1)NEMEAI OROSZLÁN MEGÖLÉSE,2)A KILENCFEJŰ HIDRA ELPUSZTÍTÁSA, 3)ÉLVE BEFOGNI ARTEMISZ ISTENNŐ KERÜNEIÁBAN ÉLŐ ARANYSZARVÚ ÉS VÉRLÁBÚ SZARVASÜNŐJÉT, 4)EL KELL FOGNI AZ ERÜMANTHONI VADKANT, 5) KI KELL TAKARÍTANI ANGEIÁSZ ISTÁLLÓJÁT EGY NAP ALATT, 6) SZTÜMPHALOSZI HÚSEVŐ MADARAK MEGÖLÉSE, 7)VAD KRÉTAI BIKA MEGSZELÍDÍTÉSE,8) MEG KELLETT SZEREZNIE A DIOMÉDÉSZ EMBEREVŐ LOVAIT,9) HIPPOLÜTÉ, AZ AMAZONOK KIRÁLYNŐJÉNEK ÖVÉT ELVINNI, 10) EL KELLET HOZNIA A MÜKÉNÉI UDVARBA A SZÖRNY GERÜÓN BÍBORSZÍNŰ MARHACSORDÁJÁT, 11) HESZPERISZEK ARANYALMÁI, 12)FEGYVER NÉLKÜL HOZZA FEL AZ ALVILÁGBÓL A HÁROMFEJŰ KÜTYÁT KERBEROSZT.

Remélem sikerült segítenem, egyébként szánjál rá egy kis időt a megismerésére, mert igazi csemege mind.

2010. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pandóra:

[link]

Héraklész:

[link]

Odüsszeia:

[link]



Szimplán lusta vagy, mert ezt 2 perc alatt leszedtem és linkeltem neked...én meg hülye vagyok,hogy segítek neked:/

2010. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!