Tudnátok segíteni ebben a feladatban?


log(2−x)−log(3+x)=2

x=?

Az egyenlet pontos megoldása kellene, nekem 2,95 jön ki, de nem jó valamiért...


2021. szept. 17. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen alapú logaritmus?
2021. szept. 17. 17:17
 2/9 A kérdező kommentje:
Az nincsen megadva. Ennyit ír a feladat is.
2021. szept. 17. 17:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem várhat megoldást a feladat kitűzője.
2021. szept. 17. 18:03
 4/9 krwkco ***** válasza:

#1

A 10 alapút szokták külön jelölés nélkül log-nak írni.


#kérdező

Hogy jött ki a 2,95?

2021. szept. 17. 22:59
 5/9 A kérdező kommentje:

lg(2−x)−log(3+x)=2

lg[(2−x)/(3+x)]=2

(2−x)/(3+x)=100

2−x=300+100x

101x=–298

x=–298/101≈–2,9505

2021. szept. 18. 01:24
 6/9 krwkco ***** válasza:

Ez jó. Szerintem is így kell számolni. Az ellenőrzés is kiadja.

A javasolt megoldás mennyi?

2021. szept. 18. 08:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Javasolt megoldas nincsen, holnap derul ki hogy mi a jo megoldas
2021. szept. 18. 08:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyszerű kedves kérdező!

Megírtam neked privátban a megoldást:

[link]

Azt szó szerint ide másoltad, mintha te oldottad volna meg. Természetesen válaszra sem méltattál, igen, így kell ezt csinálni, gratulálok!

„holnap derul ki hogy mi a jo megoldas”

Az viszont már ma kiderült, hogy te egy jellemtelen alak vagy.

2021. szept. 18. 13:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Láttam az üzenetedet, és mit csináljak vele? Köszönöm a segítséget, azonban egy az egyben nekem is 2,95 jött ki a mathway oldalon a számításnál, és mégsem fogadja el a feladat. Nézd meg,hogy hány órakkor válaszoltam az egyik válaszoló kérdésére, hajnal fel 2kor, tudod miért? Mert akkor értem rá! És ahelyett hogy a mathwayről bemásoltam volna neki a zagyvaságot, a te üzenetedet másoltam be, ne haragudj hogyha ezzel megsértettelek.
2021. szept. 18. 13:49