Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adottak az R, S és T halmazok....

Adottak az R, S és T halmazok. Írjuk fel halmazműveleti jelek segítségével azon elemek halmazát, amelyek(?)

Figyelt kérdés

a) elemei R-nek vagy S-nek, de nem elemei S-nek is és T-nek is

b) a három halmaz közül pontosan kettőnek elemei

c) a három halmaz közül legalább egynek elemei, de ha elemei T-nek, akkor nem elemei R-nek!


Valaki segítene kérem?



2021. szept. 21. 17:14
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

a) A "vagy" azt jelenti, hogy legalább az egyikben benne van, tehát uniót kell írni, a "de nem" azt jelenti, hogy kivonod belőle. A végén pedig az "is-ek" azt mondják, hogy mindkettőben benne vannak, tehát metszet.

Szóval egy unióból vonsz ki egy metszetet. Ne felejtkezz el a zárójelekről!


b) Ez másképpen:

(benne van R-ben és S-ben) vagy (benne van R-ben és T-ben) vagy (benne van S-ben és T-ben), DE nincs benne mindháromban


c) (vagy R vagy S vagy T), de nem R és T metszete


Így próbáld felírni őket!

2021. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a) (RUS)/(S(metszet)T)

b) RUS\T vagy RUT\S vagy SUT\R

c) (RUSUT)\(R(metszet)T)

Így írtam fel, így jó lehet, vagy elrontottam?

2021. szept. 21. 17:50
 3/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Az a) és a c) jó, de a b) nem.

Az így lenne szerintem:

((R∩S)∪(R∩T)∪(T∩S)) \ (R∩S∩T)


Amit te írtál, abba minden beletartozik, ami legalább az egyiknek eleme, viszont ha a két "vagy" helyett metszetet írsz, akkor már jó és ugyanazt jelenti, mint az enyém.

2021. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszii:)
2021. szept. 21. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!