Sebesség kiszámítása. Tudnátok segíteni?


1.Egy autóbusz a kijelölt útvonalat végigjárva 7km-es utat tesz meg. Menetideje 35 perc. Mekkora az átlagsebessége?


2.Mekkora az átlagsebessége km/h-ban kifejezve annak a futónak, aki a 100 m-es utat 10,1 másodperc alatt tette meg?


2021. okt. 10. 19:47
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Mindkettőhöz csak ezt a képletet kell használnod:


v = s / t

(sebesség = út / idő)

Ha nem jut eszedbe, hogy hogy kell felírni, akkor gondolj arra, hogy a sebesség mértékegysége (pl.) km/h.

A "km" az az út, a "h" az az idő, tehát v = s/t.


Ha a képlet megvan, akkor beírod azt a 2 adatot, ami megvan és kiszámolod a harmadikat. :)

2021. okt. 10. 19:53
 2/3 anonim ***** válasza:

A sebesség km/h vagy m/s. vagyis mindkét feladatnál km-t és órát VAGY m-t és másodpercet kell látnod a megadott paramétereknél. Ha nem azt látsz, váltsd át!

7 km és 35 perc, vagyis vagy a 7 km-ből csinálsz métereket és a 35 percből másodperceket, vagy a 35 percből órát (35/60, segítek ;))


másodiknál minden adott. Méter is van, secundum is van, csak osztanod kell.

2021. okt. 10. 19:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!
2021. okt. 10. 20:12