Mesicicus kérdése:

Egy kis fizika. Sebesség kiszámítása. És sok kérdőjel mert kell a kérdésbe?

Egy villamos két állomás között 3000m utat tesz meg. Sebességének nagyságát az alábbi ábra mutatja. Mekkora volt a villamos sebessége a két állomás között? Az ábráról azt lehet leolvasni, hogy a villamos összesen 315 másodperc alatt tette meg az utat. Az első 20 másodpercben egyenletesen gyorsult majd elért egy sebességet(m/s), ezzel a sebességgel haladt egészen a lassulásig. Ezt a sebességet nem lehet tudni. Majd az utolsó 10 másodpercben egyenletesen lassuló mozgást végzett és megállt.
2018. okt. 7. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:

"Az első 20 másodpercben egyenletesen gyorsult majd elért egy sebességet(m/s), ezzel a sebességgel haladt egészen a lassulásig. Ezt a sebességet nem lehet tudni."


Miért ne lehetne tudni? Írod, hogy 20 mp-ig egyenletesen gyorsult, magyarul tudod, hogy milyen sebességet ért el, amit utána tartott egészen a végéig, ahol 10 mp-en keresztül lassított.

2018. okt. 8. 00:01
 2/7 bollocks ***** válasza:
10m/s az a sebesség.
2018. okt. 8. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ezt a sebességet nem lehet tudni."


Nem lehet tudni, de ki lehet számolni.


Legyen ez v.

20s alatt gyorsult föl v-re:

a1 = v/t = v/20

Utána v-vel ment 315-20-10=285s-ot.

Utána 10 mp alatt lassult le 0-ra:

a2=v/10


A 3 szakaszon megtett út:

s1 = a1/2*20^2

s2= v*285

s3 = v*10-a2/2*10^2


s1+s2+s3=3000

Egyetlen ismeretlen van a 'v', ezt kell kiszámolni


(v/20)/2*20^2+285v+(10v-(v/10)/2*10^2)=3000

10v+285v+(10v-5v)=3000

300v=3000

v=10 m/s

2018. okt. 8. 11:38
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Ugyanilyen feladatot oldottam meg néhány napja. Van egy trapéz, maelynek ismert a két párhuzamos oldalai és a területe. A magasság a kérdés.


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Első válasz. 6 napja volt a kérdés, miért vagytok ilyen lusták visszakeresni?


most:


A hosszabbik oldal: 315 s.

A rövidebbik oldal: 285 s.

A terület: 3000 m.


A magasság= 3000m/[(315+285)/2]s = 10 m/s.

2018. okt. 8. 14:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Elegáns a trapézos megoldás.
2018. okt. 8. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Igen elegáns, mégis valami idióta lepontozta.
2018. okt. 8. 16:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2018. okt. 8. 16:54