Van két urnánk. Az elsőben 6 piros és 8 fehér golyó van, a másodikban 8 piros s 9 fehér golyó van. Az elsőből véletlenszerűen húzunk egyet s anélkül, hogy megnézünk, beletesszük a másodikba. Ezután a második urnából húzunk egyet. Mi a valószínűsége, hogy a második urnából húzott golyó piros lesz?

2021. okt. 24. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A: az első urnából pirosat húzunk P(A)=6/14

B: az első urnából fehéret húzunk P(B)=8/14

S: A második urnából pirosat húzunk

P(S|A)=9/18 P(S|B)=7/18


P(S)=6/14*9/18+8/14*7/18

2021. okt. 24. 18:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocs! Elütöttem:

P(S|B)=8/18


P(S)=6/14*9/18+8/14*8/18

2021. okt. 24. 18:52