Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Odüsszeusz meg Odüsszeusz...

Odüsszeusz meg Odüsszeusz kalandjai az 2 külön mű? Hogy értsem az Odusszeuszt,Odüsszeusz kalandjait meg az Iliászt jövő hét péntekre?Valaki elmagyarázza a hexametereket légyszi?

Figyelt kérdés
Ebből írok évfolyamdolgozatot és nagyon rettegek,nem értem ezeket olyan rossz vázlatot írtunk le órán.Csak a rövidítettet kell elolvasnunk.Írhatok ötöst még ha most kezdek készülni? A hexametereket hogy kell leírni? Mi a szabályuk...Nem értem mikor rövid és hosszú
2021. okt. 28. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Maga a mű az Odüsszeia (aminek a főhőse Odüsszeusz).

Rövid szótag: rövid magánhangzót tartalmaz és utána csak egy mássalhangzó van

Hosszú szótag: hosszú magánhangzót tartalmaz, vagy rövidet és utána egynél több mássalhangzó van (a szóhatárokat nem veszi figyelembe, a következő szó első betűje is számít).

A hexameter 6 verslábból áll, ami spondeusokat (két hosszú) és daktilusokat (hosszú rövid rövid) tartalmazhat. Az 5. versláb mindenképpen daktilus, az utolsó pedig spondeus (bár az utolsó szótagot tekinthetjük hosszúnak akkor is, ha amúgy rövid).

2021. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi

az Odüsszeia meg Odüsszeusz kalandjai akkor nem 2 külön könyv? nagyon egybeírtam a vázlatot és nem értem

2021. okt. 28. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:

A két nagy mű az Iliász és az Odüsszeia. Az Iliász Trója elfoglalásáról, az Odüsszeia pedig Odüsszeusz hazaútjáról szól.

Gyakorlatilag az Iliász is bizonyos szinten Odüsszeusz kalandja, de gondolom neked csak az Odüsszeia tartalma kell ide.

2021. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!