Mennyi az eredmény? 24-(-8)-6= (24-8)-6= 24-8+(-6)= 24-(-8-6)= -4+(-6)-2= -4-(6-2)= (4-6)-2= -(4-6)-(-2)= Megcsináltam de nem biztos, hogy jók az eredmények. Köszönöm.


Eredményeim

38

10

10

38

-8

0

0

4


2021. nov. 10. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ja. Biztos, hogy nem jók.

Számold újra!

Először zárójelen belüli művelet, aztán lényegében 2 különböző előjel - lesz, két azonos pedig +.

Próbálkozz még egy kicsit!

2021. nov. 10. 12:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A zárójel előtti negatív előjel "megfordítja" a zárójelben lévő összes tag előjelét, tehát pl. -(-8-6) = (+)8 + 6 = 14. Emiatt: 24-(-8-6)= 24+8+6.

Vagy: -(6-2) = -6 + 2, mert a +6-ból -6 lesz, a -2-ből meg +2.

Ez akkor is igaz persze, ha a zárójelen belül csak egyetlen szám van: -(-8) = +8. 24-(-8)-6 = 24+8-6. A záró zárójel utáni előjelre természetesen nincs hatása a nyitó zárójel előtti előjelnek, ezért az iménti példában a -6 marad -6.

2021. nov. 10. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 Vagy mondhatom azt is, hogy kiszámolom a zárójelben lévőt először, bár az eredmény szempontjából ugyanott vagyok...

-(-8-6)=-(-14)=14

2021. nov. 10. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:
23%

Elég sokat elrontottál


24-(-8)-6 = 24+8-6 = 26

(24-8)-6 = 10

24-8+(-6)= 10

24-(-8-6)= 24-(-14) = 38

-4+(-6)-2= -4-6-2 = -12

-4-(6-2)= -4-4 = -8

(4-6)-2= -2-2 = -4

-(4-6)-(-2)= 2-(-2) = 4


Amúgy meg, ha Google keresőbe beütöd, kiszámolja:

[link]

2021. nov. 10. 15:35