[link]

[link]



Fennt a feladat és a levezetés.


Viszont a rajzon A’C=X+1489 ami szerintem hibás.


Mert ha B-nek vesszük a B’ képet akkor BB’A’C egy téglalap lesz.

Szerintem így gondolta a rajz is, viszont ahol a vízszint van, nem abban a szintben metszi egymást a téglalap két atloja, így A’C nem lesz egyenlő x+1489.


Mert AD távolság a léghajó és a vízszint távolsága, és ettől lefelé a rajzon +1489 métert ír, de ahogy írtam a téglalap szerint az nem 1489 lesz.


Jól gondolom??


2021. nov. 16. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Jónak tűnik.

A'C = A'D + DC = AD + DC = x + 1489

BB’A’C nem lesz téglalap, mert B' nem lesz egy szintben A'-vel.

2021. nov. 16. 18:32
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolod jól. A'C=x+1489 jó.


Amit írsz, nem nagyon érthető. Miért és mire tükrözöd a B pontot!

2021. nov. 16. 18:32
 3/6 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem hogy A’C miért x+1489?


Léghajó és vízszint+1489???


Hogy jön ki az a plusz 1489 hozza??

2021. nov. 16. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
A'D hossza x, DC hossza 1489.
2021. nov. 16. 19:32
 5/6 A kérdező kommentje:

Jó bocs én úgy értettem hogy a vízen látszik a léghajó árnyéka.

Így értettem.


De mivel tükörkép, így a vizszintre tükrözzük, így AD és A’D egyenlő.


Így már rendben van köszönöm szépen.

2021. nov. 16. 19:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Ember, ott volt levezetve már az első válaszban.
2021. nov. 17. 11:39