Mi jelent ez a függvény? nem értem


f(x)=10 x/4-ediken. tehát jobb felső indexben x/4 van


a feladat: határozza meg f(12) értékét. Adja meg azt az x valós számot, amelyre f(x)=100.


nyelvtanilag számomra kicsit hiányos, de hátha valaki érti. Mit jelent az f(12)? hol van itt 12? eddig X volt, tudtommal olyan létezik, hogy f(x) függvény. f(12) függvény az milyen? google nem segít, szerinte sem létezik ilyen.

A matek nagyon nem érdekel, nem is szeretnék vele foglalkozni csak kész legyen és átmenjek az érettségin.


2021. dec. 13. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

f(12) azt jelenti, hogy x=12 pontban milyen értéket vesz fel a függvény. Tehát a kérdés az, hogy x helyére 12-őt behelyettesítve mit kapsz eredményül.


Az f(x)=100 pedig ugyanez, csak fordítva. Hol veszi fel a függvény az (y=)100 értéket? Melyik (x) pontban?

2021. dec. 13. 17:15
 2/6 A kérdező kommentje:
Már világos. namost az a helyzet, hogy az f(x) 10 a x/4-ediken függvény nem metszi az X tengelyt. Ilyenkor mivan?
2021. dec. 13. 17:24
 3/6 A kérdező kommentje:
vagy ezt úgy kéne, hogy 10 az x/4edikenbe helyettesítem a 12-t? és akkor annak az eredményét írjam le? Annyira jó, hogy ezt sehol sem találom, mert az oktató videókban a youtubeon sosincs olyan feladat megoldva ami a házikban van.
2021. dec. 13. 17:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt most az f(x)=100 kérdéshez?


Nem is kell metszenie. A kérdés az, hogy melyik x pontban veszi fel az y=100-at a függvény.


Nem az a kérdés, hogy hol metszi az x tengelyt.


Vagy ha úgy tetszik, ezt kell megoldani:


10^(x/4) = 100

2021. dec. 13. 17:29
 5/6 A kérdező kommentje:
most újra nem értem. Én az f(12) = ??? feladatra kérdeztem, hogy hova helyettesítsem a 12-t. VÉgülis mindegy, kettes legyen meg és elfelejtem örökre. Az a helyzet, hogy annyi más dolgom lenne, más tantárgyakból beadandók, hogy még időm se nagyon van ezzel foglalkozni. photomath nem tud segíteni. eddig azzal oldogattam meg a házikat meg a dolgozatokat, felét meg is értetem belőle.
2021. dec. 13. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:

x helyére.


10^(12/4) = ?

2021. dec. 13. 17:36