Peterrrr kérdése:

Egy 9 m hosszú szalagot úgy vágunk 3 részre, hogy a második rész másfélszer olyan hosszú, mint az első, és a harmadik rész kétszer olyan hosszú, mint a második. Milyen hosszúak az egyes részek?


2021. dec. 14. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

x + 1,5x + 3x = 9

...

2021. dec. 14. 17:16
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Peterrrr, melyik része nem ment ennek, ez egy sima egyenlet.
2021. dec. 14. 17:20
 3/3 krwkco ***** válasza:
91%

Az ilyen szöveges feladatokat részmondatokra bontva kell egyenletté alakítani (ha másként nem megy).

- Egy 9 m hosszú szalagot úgy vágunk 3 részre ===> 9m = x + y + z

- hogy a második rész másfélszer olyan hosszú, mint az első ===> 1,5x=y (a rövidebbet kell szorozni)

- és a harmadik rész kétszer olyan hosszú, mint a második. ===> 2y=z

- Milyen hosszúak az egyes részek? x? y? z?

És a megoldáshoz a rövid egyenletekből ismert behelyettesítéseket kell elvégezni.

2021. dec. 14. 19:10