Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Csak én tapasztaltam? Miért...

Csak én tapasztaltam? Miért vannak "lányosabb" és "fiúsabb" tantárgyak?

Figyelt kérdés

Mostanában megfigyeltem, hogy a fiúk leginkább a történelmet, filozófiát, matematikát, fizikát szeretik, míg a lányok általában az irodalmat, a kicsit ilyen pszichológiás, "lelkizős" etikát, nyelvórákat és hasonlókat kedvelik ÁLTALÁBAN. Persze mindig vannak kivételek, de úgy bő általánosságban, legtöbb esetben a környezetemben így van.


Sok olyan lány ismerősöm van és szinte mind ki nem állhatják a matekot/fizikát és a történelmet/filozófiát sem szereti a többségük, de az irodalmat, nyelvórákat, lélekkel kapcsolatos, etika/lélektan órákat annál inkább, persze ismerek kivételeket is, de nem ez a jellemző. A fiúknál ez sokszor pont fordítva van, rengeteg ismerősömnél (nálam is, de igazából semmivel sincs kimondottan bajom, csak van, amit kevésbé szeretek).


Miért van ez jelen sokszor?



2021. dec. 17. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Olvastam erről a témáról, nem koedukált iskolában sokkal jobban teljesítenek a lányok természettudományos tárgyakban mint a koedukáltakban, szóval nem az van, hogy gyengébbek az ilyen képességeik.
2021. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Hát, azt, hogy a fiúk a filozófiát szeretnék, még nem is hallottam és nem is tapasztaltam. Az tény, hogy a fiúk általában "reálabb" beállítottságúak, míg a lányok "humánabb" beállítottságúak, az érdeklődés is ennek megfelelő. Elég, ha megnézed, hogy milyen a fiúk és a lányok aránya egyetemen egy informatikai/mérnöki szakon, vagy egy bölcsész/társadalomtudományi képzésen.

A töri azért lehet kivétel, mert előbb a háborúk, később a politikai események miatt a fiúk érdeklődését ez jobban felkelti, mint a lányokét.

2021. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A nagyon elvont filozófia szinte már matematika. Az én tapasztalataim szerint sok fiú szereti. De ha megnézzük a nevesebb filozófusokat, akkor is láthatjuk, hogy a többség férfi volt, még akkor is, ha voltak női filozófusok is.
2021. dec. 17. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de régen minden híres ember férfi volt, mert nők nem tanulhattak...


Egyébként, de valóban van ilyen. Engem mondjuk nem zavar egy cseppet sem. Lány vagyok "fiús" érdeklődési körrel.


Hogy miért van így, azt nem tudom, de szerintem is inkább valami kulturális/történelmi oka van, nem pedig biológiai. A helyzet pedig gerjeszti önmagát, vannak lányok, akiknek menne az infó, de fiús szakma és megijednek tőle, így inkább más irányban próbálják ki magukat. Ugyanez fiúkkal. Plusz a reálosabb szakok általánosságban a köztudat szerint jobban fizetnek és sok srácnak ez vonzó. Sok lánynak meg nem számít, romantikusabb lelkűek, azt csinálják, amit szeretnének, vagy keresnek egy gazdagabb pasit és akkor nem számít.

2021. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!