Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Általános iskola 1 osztály,...

Általános iskola 1 osztály, matek házi. Csak nekem okoz problémát?

Figyelt kérdés

A feladat képét itt tudjátok megnézni.

[link]

[link]

Kérdésem a nyúl darabszámára vonatkozik. Szerintetek hány pöttyöt kell rajzolni? Hiszen a képen 3 nyúl van, viszont ebből csak 2 néz ki úgy mint a rajzon. Elég ciki, hogy már az első oldalnál elakadtunk. :-(

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 6. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Csak kettő nyúl van, mert a harmadik az egy beöltözött macska, látszik is, hogy míg az igazi nyulak a madarakat nézik, a macska pont hogy nem nézi őket, hogy álcázza magát.
2010. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem történik semmi, ha a gyereknek rossz lesz a leckéje, nem bennetek van a hiba, hanem a feladatban. Inkább 3 nyuszira gondolnék, de bármelyiket is választja, meg lehet magyarázni.
2010. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez a "vagy így, vagy úgy" tipikus esete. A tanító néni a tanári kézikönyv alapján tudni fogja, hogy mennyi. :) Én amúgy három pöttyöt rajzolnék, lehet, hogy nekem már az első osztály is magas lenne matekból. :)


Amúgy tökvicces, mert amikor én voltam elsős, nekünk csak egy példatárunk volt, egyetlen kép, egyetlen rajz sem volt benne, mégis megértettük a matekot. :)

2010. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szürke nyúlból 2 van, szóval sztem 2. am smemi nem történik akkor sem, ha rosszat ír. De szerintem 2 a válasz.
2010. szept. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nincs itt semmilyen nyúlnak öltözött macska meg ilyesmik^^

Ez első osztály 1. hét, itt rém egyszerű feladatok vannak.3 nyúl van.

2010. szept. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Harrr ***** válasza:
83%

Ha férfi vagy, akkor tényleg ciki. Ha nő, akkor nem. Elmondom miért.


Egy átlag férfi 3 bénán megrajzolt kis rágcsálót lát a képen, ami túl színes, és amúgy is, ha a gyerek nem tudja a feladatot, az anyja eszét örökölte, az ő hibája minden :D


Ha (átlag) nő vagy, akkor téged megfogott a kép varázsa, a nyuszik különböző színe, a kis fák, a madarak, elképzelsz egy tavaszi erdőt magad előtt....



Én mint a kívülálló ufó tanács oszlopos tagja, azt mondom neked, 3 nyúl van a képen nemre, színre való tekintet nélkül adtam ezt össze.


Egyébként azért más a nyúl színe, hogy a kis csökött agyú panelpatkányok (like me) láthassák, hogy nem csak egy színű nyúl van a világon, és hogy a különböző színű élőlények is ugyan annyit érnek, mindenki egyet, és nem többet. A neoliberális küldetéstudat süt a matek 1 könyvetekből. Égesd el....

2010. szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A sünik közt is van egy, ami sötétebb, attól még süni marad. Szerintem.
2010. szept. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos feladat és azon a sötétebb színű sünin látszik hogy még a szeme se áll jól.
2010. szept. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Sajnálom szegény gyerekedet, ha ebből a feladatból ilyen problémát tudsz kreálni ... :-(
2010. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig érkezett válaszokat!

Kedves utolsó, mondatodból csak úgy sugárzik a rosszindulat, ennek ellenére válaszodat hasznosnak ítéltem.

Nem azért tettem fel a kérdést, mert minden áron hibátlan házifeladatot szeretnék. A lányom magától megcsinálta még délután, utána bepakolt a táskába és engem a legkevésbé sem izgat, ha nem 100%-os lesz. Egyszerüen csak kiváncsi voltam mások válaszára is. Érdekesnek tartom, hogy a 6,5 éves lányom 1 perc alatt megcsinálta, még én és a férjem még 1 óra múlva is ezen gondolkodtunk. De úgy látszik a felnőttek mindent túlbonyolítanak. Vagy egyszerűen csak buták vagyunk. :-)

2010. szept. 7. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!