Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani ezt a...

Hogyan kell megoldani ezt a valószínűségszámítás feladatot?

Figyelt kérdés

Legyen a mintánk

0.8, 1, 2, 3, 3.2, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 0.5,

5.1, 5.2, 5.3, 4.4, 3.4, 3.6, 3.7, 4.8, 4.9, 5.2, 5.4, 5.6, 5.9!

Exponenciális eloszlású-e?


Csak behelyettesítem az összes számot az exponenciális eloszlásfüggvénybe és ha mindegyik behelyettesítés igaz, akkor exponenciális, ha pedig egy vagy több hamis akkor nem?



2022. jan. 2. 13:10
 1/1 krwkco ***** válasza:

Nem nagyon értek hozzá, csak rágugliztam.

Mindenesetre az exponenciális eloszlás várható értéke és szórása egyaránt 1/lambda. Ha a kettő közel van egymáshoz, akkor van rá esély.

Utána felviheted a számított görbét és a mérési eredményeket egy grafikonra és ha hasonlít, akkor bizonyos (nem tudom mekkora) valószínűséggel az eloszlás exponenciális.

Véges számú kisérletből nem lehet megmondani, hogy az biztosan egy bizponyos eloszlást követ, csak valamekkora valószínűséggel.

2022. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!