Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet kémiában megkülön...

Hogyan lehet kémiában megkülönböztetni a vegyületeket és keverékeket egymástól?

Figyelt kérdés

Az elméletét tudom, hogy pl a vegyületek kémiailag tiszták, míg a keverékek nem. De ez pontosan mit jelent? Mert elvileg a vegyületek tiszták, mégis 2 vagy több eltérő atom kapcsolatából áll, akkor hogy lehet tiszta? Meg honnét tudnám, ha nekem azt mondják, hogy pl tojásfehérje, akkor az melyik csoportba esik? Mert sok fehérjéből áll, szóval szerintem nem tiszta, de hát eltérő minőségű atomok kapcsolódnak, akkor mégis vegyület?


Szerintem én itt nagyon meg vagyok kavarodva, valaki tudna nekem segíteni?



2022. jan. 8. 21:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt nagyon jól leírják.


Érdemesebb úgy megjegyezni, hogy a vegyületek KÉMIAI ÚTON bonthatóak alkotórészeikre, ezzel szemben a keverékek jellemzően FIZIKAILAG szedhetőek szét. Például a cukor+víz=cukoroldat esetén elég csak elpárologtatni a vizet, tehát ez egy keverék. Vagy például ha homokot vasporral keversz össze, akkor egy mágnes segítségével elkülöníthető a kettő egymástól (elméletben, gyakorlatban azért ennyire nem egyszerű). De a különféle fémötvözetek is keverékeknek számítanak, mivel csak meg kell őket olvasztani.


Persze még így sem feltétlenül könnyű csoportosítani, de a semminél azért csak jobb támpontot ad.

2022. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!