Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Legkisebb szénatomszámú...

Legkisebb szénatomszámú alkén, amely esetében geometriai izoméria fellépésével kell számolnunk? Az én válaszom miért nem jó?

Figyelt kérdés
Elvileg ez a but-2-én. Viszont én a 1,2-diklóretén-re gondoltam volna. Hiszen az is alkén, egy C-atomjának két különböző liganduma van, és kevesebb C-atom is van benne, mint a but-2-én-ben.

2022. márc. 1. 15:55
 1/3 Z003 ***** válasza:
100%
Hát ez erősen függ a javítótól hogy elfogadja-e vagy nem. A feladatok készítői amikor alként kérnek akkor általában nem szubsztituált példákat várnak. Ha valamilyen extra fajta vegyületet kérnek azt általában külön jelzik mint pl szubsztituált vagy halogénezett alkén.
2022. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alkén: 1db kettős kötést tartalmazó szénhidrogén


Szénhidrogén: olyan szerves vegyület, mely csak szenet és hidrogént tartalmaz


Az 1,2-diklóretén nem alkén, mert már klór atom is található benne, a halogénezett szénhidrogének közé tartozik, ezért nem fogadható el.

2022. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oh értem, köszönöm szépen.
2022. márc. 1. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!