Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Formaldehid vegyület tiszta...

Formaldehid vegyület tiszta halmazában miért nem lehet H-kötés?

Figyelt kérdés
Hisze az oxigén atomnak van nemkötő elektonpárja, és a C atomhoz kapcsolódik H atom is.

2022. márc. 25. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A H-kötés kialakulásához O-H vagy N-H kötés szükséges. A C-H nem megfelelő.
2022. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. márc. 25. 21:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Habár az miért nem lehetséges, hogy az egyik formaldehid a H-atomjával a másik formaldehid O-atomjához kapcsolódik? Gondolom az alkoholokban is így alakul ki nem?
2022. márc. 25. 21:53
 4/7 Z003 ***** válasza:
Ahogy az első is írta C-H kötés nem alakít ki hidrogén kötést. Az alkoholokban van O-H kötés az alakít ki a hidrogén kötést, a ketonokban és aldehidekben nincs O-H.
2022. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy elvileg H-kötés akceptora lehet az O atom nemkötő elektronja miatt. Akkor egy másik formaldehid molekulának az egyik H atomját miért nem akceptálhatja úgy, mint egy vízmolekuláét, és alakíthat ki vele H-kötést, mint a vízmolekulàval? Nekem teljesen ugyanolyannak tűnik ez a két dolog.
2022. márc. 26. 08:59
 6/7 Z003 ***** válasza:
100%
Nem csak H akceptor van, hanem H donor is. Ha nincs donor akkor hiába van akceptor ha nincs mit befogasni. A donorok a már fent említett O-H, N-H. A C-H kötés nem donor, így az oxigén nem kötő elektron párjának nincs hidrogén amit befogadjon.
2022. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ooo már értem, nagyon köszönöm!
2022. márc. 26. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!