Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehetne ennek a sorozat...

Hogyan lehetne ennek a sorozatnak a monotonitását meghatározni?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom, hogy hogyan kellene a monotonitást kiszámolni, de valami azonosságot nem vehetek észre vagy szimplán algebrában valami miatt elakadhatok, mert sajnos nem tudom kiszámolni. Csak valami ötletre lenne szükségem, természetesen nem szükséges kiszámolni és levezetni.



2022. ápr. 24. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A fenti sorozat az (1+1/n)^n nevezetes sorozat részsorozata, csak nem az összes n-en fut, hanem a négyzetszámokon n^2. Mivel az monoton, a részsorozata is az lesz.
2022. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jav:....mivel az monoton növekedő, a részsorozata is az lesz.
2022. ápr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Neee, rossz feladatot küldtem, erre lettem volna kíváncsi: [link] .

De attól még köszönöm szépen a gyors válaszokat!!

2022. ápr. 24. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez eléggé triviális. A sorozat tagjait fel tudod így írni:


(1/2)*(3/4)*(5/6)*...*(2n-1)/(2n)


Tehát a sorozat így is felírható:


b(n) = b(n-1) * (2n-1)/(2n)


Ha egy pozitív A számot egy 1-nél kisebb pozitív számmal szorzol, akkor az eredmény mindig kisebb lesz A-nál. Már pedig ránézésre is 0<(2n-1)/(2n)<1, így a tagképzés szabálya szerint ez van, ezért egyre kisebb tagokat fogsz kapni eredményül, tehát szigorúan monoton csökken a sorozat.

2022. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!