Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tekintsük az ABC háromszöget...

Tekintsük az ABC háromszöget és az A1 ∈ [BC], B1 ∈ [AC] és C1 ∈ [AB] felezőpontokat. Az A1, B1 ´es C1 pontokon keresztül párhuzamosokat húzunk a szemben fekvő szögek belső szögfelelezőivel. Hogyan lehet igazolni, hogy ezek az egyenesek összefutóak?

Figyelt kérdés
2022. máj. 3. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Vektorokkal meg lehet csinálni, de számolós. Más megoldás most nem jut eszembe. Amúgy szép feladat, nem lennék meglepődve, ha lenne rá elegáns geometriai bizonyítás.
2022. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól képzelem el a feladatot, akkor ezek a párhuzamosok nem mások, mint a felezőpontok által meghatározott kisebb háromszög belső szögfelezői, a belső szögfelezők pedig minden háromszögben egy pontban metszik egymást (ami egyben a háromszögbe írható kör középpontja), és ez az igazolás.
2022. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, de nem úgy ha adott a háromszöged, annak szögelezői metszik egymást (ugye ez a háromszögbe írható kör sugara) innen következik, hogy az ezekkel párhuzamos egyenesek is metszik egymást.
2022. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, háromszögbe írható kör középpontja, nem sugara, nem tudom hol jártam.
2022. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!