Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Csoportosítja a fizikai és...

Csoportosítja a fizikai és kémiai folyamatokat kísérő energiaváltozásokat?

Figyelt kérdés

Szép estét

Ebbe a feladatba futottam bele, és nem igazán értem, hogy mit szeretne pontosan kérni.

Amiről gondoltam írni:

kémiai vs fizikai változás közötti alapvető különbség (pl. anyag szerkezetének megváltozása az első, s nem megváltozása a második esetben, stb...)

Akkor itt lehet beszélni természetesen endoterm, exoterm reakciókról, fizikai változásokról is. Akkor olvadáspont-fagyáspont közötti szemléletkülönbséget is el lehetne magyarázni. Talán beleférne még a lágyulási hő (pl vaj, amorf anyagok esetén), stb.

Még pár dolog eszembe jutott, de nem írom le teljesen. Azért nem, mert azzal együtt sem értem, hogy ezeket hogyan lehetne csoportosítani? Kémiai reakciókat evidens csoportosítani. De itt esetleg annyi elég lenne, hogy:

- hőváltozásuk szerint

Még milyen csoportokat tudnátok nekem írni?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2022. máj. 26. 20:00
 1/1 A kérdező kommentje:
Annyi kiegészítést írnék, hogy a szint, amelyben kérném a segítségeteket az emelt kémia - középiskola - szóbeli érettségi. :)
2022. máj. 26. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!