Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért van az, hogy egyszerűen...

Miért van az, hogy egyszerűen képtelen vagyok az algebrai szöveges feladatokat megcsinálni?

Figyelt kérdés
Pedig már 17 éves vagyok de még most se mennek. Mit csináljak?

2022. máj. 27. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi a problémád ezzel? Nem tudod értelmezni a feladatokat vagy nem tudod megoldani öket?
2022. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
megoldani nem tudom
2022. máj. 27. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy feladatot linkelj vagy másolj be, akkor tudunk esetleg segíteni.
2022. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szöveges feladatokból szinte mindig egy egyenletet kell felírni. Megkeresed a szövegben, rendszerint a legvégén, hogy mire kérdez rá – ez legyen az egyenletben az x. A többi meg szövegértelmezés kérdése.

Ez utóbbi azoknál okozhat problémát, akiknek nehézséget okoz az olvasott szöveg értelmezése. Ha esetleg neked is, akkor próbáld ki, hogy hangosan olvasod fel a feladatot, mert így olvasottból hallott szöveg értelmezése lesz, ami könnyebben megy nekik.

2022. máj. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!