Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tizedes törtet tizedestörttel...

Tizedes törtet tizedestörttel hogy kell fejben osztani és szororzni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 5. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Legegyszerűbb talán, ha mindkét tizedes törtet normál törtformába átírod. Az egyszerűsítések után végül két egész szám szorzatát ill. hányadosát kell kiszámolnod majd, esetleg az eredményt 10 valamilyen hatványával még le kell a végén osztani.
2022. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Osztásnál célszerű egész számmá alakítani őket, már ha véges tizedes törtekről van szó. Pl. 1,5 / 0,25 => mindkettőben told el ugyanannyival jobbra a tizedes vesszőt úgy, hogy mindkettő egész legyen: 150 / 25 – ez pedig nyilván éppen 6 lesz, tehát 1,5 / 0,25 = 6.
2022. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van egy könyv, nekem is megvan, Arthur Benjamin: Fejszámolás. Szerintem nagyon jó. :D
2022. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 creativus válasza:
A fejszámolás mestersége tele van trükkökkel, amelyekkel általában nem azt csináljuk, amit papíron kellene, hanem helyettesítjük több - egymást követő - olyan műveletekkel, amelyeket fejben könnyű elvégezni. Valószínűleg az előzőekben ajánlott könyv segíthet (én nem ismerem), de én évtizedek óta saját módszergyűjteményemet használom ott ahol a gyakorlatban kell. Vannak külön fejszámoló művészek is, azonban az egy külön előadóművészi "szakma", s nem gyakorlati haszna van, hanem a közönség szórakoztatására szolgál. Ez utóbbinál további trükkök ismeretére van szükség.
2022. aug. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!