Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek házi az egyik kolléga...

Bánahlmi lászló kérdése:

Matek házi az egyik kolléga fia kapta. Adott egy osztály az osztály 70%-a matekból írt ötöst 30%-a fizikából írt ötöst 13-an mindkettőből mennyi az osztálylétszám? Kéne a levezetés is.

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
AZ EGYIK KOLLÉGA FIA KAPTA!!! :DDDDD
2010. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
vagy hibás a feladat, vagy nem vagyok elég intelligens.
2010. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

A feladatot szerintem elírtad, valami vagy hibás adat, vagy hiányzik belőle.

De a megoldás: Az osztálylétszám ötven fő. Akkor 35-en írtak matekból, 15-en fizikából dolgozatot, mindkét értékben megengedhető, hogy ebből 13-13 ötös legyen.

Ugyanis:

Legalább 13-an írtak ötös fizikadogát, azaz legalább 13-an írtak fizikadogát, mivel ez a 30%-a az osztálynak, így az osztálylétszám legalább 44 fő (13/0,3=43,33). De ennek nem "kerek" a 30%-a. Az első efeletti olyan szám, amelynek a 30%-a és a 70%-a is egész az az 50. Vagy az efeletti 10-zel osztható számok...

2010. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22:44! Én is ezen a megoldáson agyaltam, mivel szerintem is hiányzik adat. Akkor mégse vagyok annyira fáradt :)
2010. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nah, én meg már azt hittem, én vagyok a h.lye! Már itt szenvedek vagy fél órája, de képtelen voltam rájönni. De most megnyugodtam :D
2010. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a 22:44 es jól mondja.. meg a többiek is... ha ez szándékosan ilyen feladat (amit erősen kétlek...) akkor ez egy helyes megoldás... amúgy meg valószínű hogy elírtad, vagy a szájról szájra való matekfeladat terjedése nem volt a legmegfelelőbb...
2010. szept. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
wáh! :D úgy bírom mikor egyszer végre értelmes kommentelők írnak :D örülök nektek :)
2010. szept. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, az kimaradhatott a szövegezésből, hogy mindenki, aki fizikából 5-öst kapott, az matekból is, mert csak így van értelme a szövegezésnek.
2010. szept. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!