Szatócska kérdése:

Matematika. Egy szárító kemence teljesítményét kellene meghatározni,mennyi lehet a teljesítménye 7,5 óra alatt?


A kemencében egyszerre 4 termékek szárítására használt tároló kocsi fér be. Mennyi lehet a maximális kapacitása, 7,5 óra alatt.

Egy kocsi száritandó termékekkel való megrakása 10 percig tart. A száradási idő kocsinként 30 perc. Pld. Reggel 6 órakor kezdődik el a felrakás, és innentől folyamatos amíg meg nem telik a kemence.



2022. szept. 4. 14:28
 1/7 anonim válasza:
Akkor minek a teljesítménye kell?
2022. szept. 4. 14:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Összeadod, beszorzod, kiszamolod h 1 óra alatt hany kocsi fer bele, majd megszorzod 7.5del
2022. szept. 4. 15:17
 3/7 krwkco ***** válasza:

Reggel 1 kocsit megraknak, betolják. Utána még egyet, még egyet és még egyet. Amikor a 4. kocsi bent van a kemencében, akkor az elsőt ki lehet húzni, mert kész. Ez az indulás, az első 40 perc.

Utána mindig 3 kocsi van a kemencében és egyet pakolnak. Vagyis voltaképpen a szűk kapacitás a kocsipakolás. 10 percenként készül el a kocsinyi termék.

Egészen zárásig. De akkor lesz a kemencében egy 20 perces és egy 10 perces kocsi is, amit felelsleges volt betolni, mert az úgysem szárad meg.

Valahogy így.

2022. szept. 4. 19:37
 4/7 krwkco ***** válasza:
Vagyis az első kocsi 6 óra 10 perckor kezd el száradni, az utolsó meg 13 órakor. És 10 percenként 1 kocsi megy be, ami kész is lesz.
2022. szept. 4. 19:40
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen valahogy így.

7,5 óra az 450perc,

450-40-30=380

6 óra 10 kor megy be az első kocsi, 6.40 kor jön ki az első negszáradt, és utána 10 percenként 1-1.

Fél kettőkor megy be az utolsó az még megszárad 2-ig. Remélem ez így jó.

Köszönöm szépen!

2022. szept. 5. 22:51
 6/7 A kérdező kommentje:

A végét elfelejtettem leírni, 🤣🤣.

38 kocsi az eredmény.

2022. szept. 5. 22:56
 7/7 krwkco ***** válasza:

"Remélem ez így jó."

Majdnem.

Egyszer a bemenővel számoltál, egyszer a késszel. Választhatod bármelyiket, de akkor annál kell maradni:

Az első 6:10-kor megy be. Az utolsó -még megszáradó- 13 órakor. 450-10-30=410. 41 kocsi.

Vagy:

Az első 6:40-kor lesz kész. Az utolsó 13:30-kor. 450-40=410. 41 kocsi.

2022. szept. 6. 03:34