Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ahhoz képest? (Többi lent)

Ahhoz képest? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Fiatal és vékony lány létére nem szívesen vesz fel bikinit a strandon.



Annak ellenére, hogy fiatal és vékony lány, nem szívesen vesz fel bikinit a strandon.



Ahhoz képest, hogy fiatal és vékony lány, nem szívesen vesz fel bikinit a strandon.



Itt az utolsó kicsit sántít, ugye?


2022. szept. 7. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy fiatal és vékony lány, nem szívesen vesz fel bikinit a strandon.

Fiatal és vékony lány létére nem szívesen vesz fel bikinit a strandon.

Szövegkörnyezettől függően.

A harmadik nem kicsit sántít, hanem nagyon.

2022. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, de a következő mondatoknál hogyhogy mindhárom variáció jó?


Fodrász létére nem szép a haja.


Ahhoz képest, hogy fodrász, nem szép a haja.


Annak ellenére, hogy fodrász, nem szép a haja.



Régi autó létére nem fogyaszt sokat.


Ahhoz képest, hogy régi autó, nem fogyaszt sokat.


Annak ellenére, hogy régi autó, nem fogyaszt sokat.

2022. szept. 7. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nyelvesz, de szerintem azert, mert a vekony lanynal onmagahoz kepest csinal/nem csinal valamit. A fodrasz pedig a munkajahoz kepest nem csinal valamit, az auto pedig az elvart teljesitmenyhez kepest jobb mint az atlag.

Pl a szobafestonek cikcakkos lenne a festes az otthonaban, akkor ahhoz kepest, hogy szobafesto, az o szobaja nagyon ronda, szebbnek kellene lennie.


De a vekony lany onmagahoz, a testalkatahoz kepest nem varhato el, hogy mindenaron bikinit viseljen.


De lehet, hogy rosszul erzem.

Kicsit beszelni magyarul 🤣

2022. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!