Valaki segîtene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne matekból egy házim amit nem tudok megcsinálni. 2 órát már biztos ültem felette de minden irányba ahogy elindulok. Ebben szeretném valaki segítségét kérni. 9. Osztályos vagyok és az okatatási hivatal tankönyvét használjuk.


AH = { 1;2;3;4;5;6;7;8} halmaznak hány olyan részhalmaza van,

a; ami tartalmaz prímszámit

b; ami csak prímszámot tartalmaz

c; amiben a számok szorzata páros? (Az egyelemű halmazok is lehetnek megfelelőek, pl. {2}.)


Nagyon megköszönném ha valaki segítene. :(



2022. szept. 26. 19:58
 1/3 krwkco ***** válasza:
58%

Első lépés: ezek közül a számok közül melyik prímszám? (Vigyázat: tudtommal az iskolák álláspontja szerint az 1-es nem prím.)

És ilyen módon 2 részre osztod a lehetséges elemeket: prímszámok és nem prímszámok.

a; Hányféleképpen tudsz halmazt készíteni, ha kiválasztasz 1 prímszámot és a nem prímszámok küzül mindegyikről egyesével eldöntöd, hogy benne legyen-e a halmazban vagy sem.

És hasonlóan gondolkodva a többi feladatnál is.

2022. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 steven95 ***** válasza:
100%

a, öszesen 2^8=256 részhalmaza van, komplementer egyszerűbbnek tűnik, 4 nem prím van, tehát amiben nincsenek prímek, ami 4 elem összes részhalmaza: 2^4= 16

Így: 256 - 16 = 240 a válasz.


b, 4 prím van, 4 elem összes részhalmaza, kivéve az üres halmazt: 2^4 - 1 = 15.


c, ismét komplementer, 4 nem páros szám van... ugyanúgy mint a, feladatban, 240. :)

2022. szept. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:
100%

"a; Hányféleképpen tudsz halmazt készíteni, ha kiválasztasz 1 prímszámot és a nem prímszámok küzül mindegyikről egyesével eldöntöd, hogy benne legyen-e a halmazban vagy sem."

Ezt elrontottam. Jogos a szürke, sőt a piros is az lenne.

Mert így azokat a halmazokat kapjuk, amikben pontosan 1 prímszám van.

2022. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!