Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika, azon belül is...

Rics37 kérdése:

Matematika, azon belül is térgeometria kérdés. Hogy kell kiszámolni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy hengerem, aminek a körátmérője és a magassága is egyaránt 20cm. Ebbe a hengerbe rakok egy derékszögű háromszöget oly módon, hogy az átfogó oldala a henger palástján legyen, a háromszög síkja pedig a henger központja felé nézzen. Az egyik hossza 4,5cm a másik pedig 16cm.


Kérdésem pedig a következő:

Ha a háromszög oldalait merőlegesen kivetítem a henger palástjára akkor az így kapott "háromszögnek" milyen hosszú oldalai vannak?



2022. okt. 10. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Ha merőleges kivetítés alatt azt érted, hogy a háromszög síkjára merőlegesen vetítesz, akkor a csúcs vetített képe a henger tengelyéből nézve arcsin(gyök(1-0.55^2)) szögnyi távolságban lesz az átfogótól (0.9884 radián, 56.63 fok). Ez a palástot kiterítve egy 9.884 egység széles "háromszöget" adna neked, ami persze nem háromszög, mert az oldalai nem egyenesek, hanem szinusz ívszakaszok, mivel egy henger és egy sík metszésvonala ellipszis, palástot kiterítve pedig megfelelő magasságú szinuszgörbe.


Nem tudom, ez elég infó-e, és hogy innen be tudod-e fejezni. Én be tudnám, de macerás, és ehhez túl drága az időm. Talán valaki tud elegáns megoldást is.

2022. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már ez is nagy segítség volt.


Az lemaradt hogy, a két oldal amit megadtam azok a befogók voltak,

2022. okt. 10. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!