Hogyan kell kiszámolni? (általános iskola )

Figyelt kérdés

Hogyan kell kiszámolni az olyan térgeometriai feladatatot, ahol pl. Kiskockákból van építve egy test, amiből kivágnak valamekkora részeket?

Illetve ha a test mérete egységekben van megadva, de a kivágott rész pedig méterben, akkor milyen mértékegységben kell számolni?

Remélem érthető a kérdés! :)



2021. júl. 18. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Így nagyon nehéz válaszolni, mert nem lehet mindig általánosítani. Ha hozol konkrét példákat, szívesen segítek elmagyarázni a mikéntjét, és szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

2021. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából erre gondoltam.

[link]

2021. júl. 18. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár valóban nem egyértelmű, az „egységnyi” alatt az adott mértékegységből 1-et szoktak érteni alatta. Tehát írják, hogy egységnyi, utána írják, hogy 2 cm, tehát az egységnyi jelen esetben 1 cm-nek felel meg.


A térfogat esetén nincs nehéz dolgunk; általában kiszámoljuk az egész test térfogatát, kiszámoljuk a kivágott rész térfogatát, majd a kettő különbsége adja a megmaradt test térfogatát


A felszín a fenti számítási móddal nehezen számolható, főként azért, mert a kivágással keletkezhetnek újabb lapok, amiknek a területét is ki kell számolnunk, szóval a felszín esetén az a legbiztonságosabb eljárás, hogyha laponként kiszámoljuk a területet, és azokat összeadjuk a felszínhez. Előfordulhat persze, hogy egy lapot tovább kell bontanunk ahhoz, hogy területe kiszámolható legyen.

2021. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

(Nem tudom, hogy ez miért nem jutott eszembe.)

2021. júl. 18. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!