2022. okt. 12. 18:38
2/2 anonim válasza:
Felírhatod ezt a két egyenletet az egyensúlyokra:
mx=1,5y
6x=my
Az első egyenletet elosztva a másodikkal:
m/6=1,5/m
Ebből:
m^2=9
Tehát: m=3 kg.