Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol háziba segítene valaki?

Angol háziba segítene valaki?

Figyelt kérdés

A "work" igét kell elragozni simple last-be.

irtunk olyan a füzetbe, hogy: work+ed=worked. én már itt elakadtam. ha valaki esetleg el tudná mondani, hogy mi ez megköszönném.

és a rogozásnál kell Affirmative, Interrogative, Negative-ba is ragozni. előre is köszönöm.


2010. szept. 27. 16:51
 1/5 orsybaba88 válasza:

angolból régen jó voltam, de sokat felejtettem, rem azért tudok segíteni. Ha jól értem, a múlt idő ragozását kérdezed. Nálunk Mo-on ez -t,-tt, pl : dolgoztam, dolgoztál,dolgozott...stb.

az angol nyelvben ez a rag -ed, pl: I worked, you worked, he/she/it worked...stb.

aztán vannak a rendhagyó ragozású igék, például a do, múlt ideje did. Ezt v.színűleg később fogjátok tanulni.

rem segítettem, ha van még kérdésed, írj!!

ja és rem jól értelmeztem a kérdést!!:)

2010. szept. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Affirmative (kijelentő): worked pl. He worked yesterday.

Interrogative (kérdő): Did (alany) worked? pl.: Did you work yesterday?

Negative (tagadó): didn't (did not) work pl.: I didn't work yesterday.

A segédige ennél az igeidőnél a "did", a do-nak a múlt ideje. Tehát ugyanúgy kell használni, csak itt nincs külön ragja E/3.-nál (mint a does), hanem minden alakban ugyanaz. Ezzel kell kérdezni, tagadásnál ezt tagadjuk, vagyis did not, de ezt általában csak didn't-nek rövidítjük.

Kijelentő alakban pedig a nem rendhagyó igék kapnak egy -ed végződést, így lesz worked.

2010. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tagadni hogy kell?
2010. szept. 27. 17:11
 4/5 A kérdező kommentje:
óó köszönöm :D
2010. szept. 27. 17:13
 5/5 anonim ***** válasza:
17:11 vagyok: elírtam, a kérdésnél az ott work, pont az a lényeg, hogy a segédige van múlt időben, nem az ige
2010. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!