Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha egy 70 kilós ejtőernyős...

Ha egy 70 kilós ejtőernyős 4000 méterről kiugri ka repülőből hány másodperc múlva éri el a 600 méteres magasságot??

Figyelt kérdés
Ha egy 70 kilós ejtőernyős 4000 méterről kiugri ka repülőből hány másodperc múlva éri el a 600 méteres magasságot? A repülő sebessége 0m/s, tehát függőlegesen esik le 0m/s kezdősebességgel a 70 kilós ejtőernyős. a feladat nem írja, hogy az ejtőernyő súlyát is bele kell-e sázmolni, gondolom nem, csak 70kg-al kell számolni. 4000-ről 600 méterig hány másodpercet tesz meg, ha 0 m/s-al indul, ez a kérdés.
2022. nov. 6. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kinyitja-e az ejtőernyőt, és mikor.


Sokkal értelmesebb a kérdés, hogyha egy 70 kg-os sziklatömböt dobunk le. Ekkor csak az


s = g/2*t^2 képletet kell használnod, ahol g=10 m/s, s helyére a 3400 métert beírod, és megoldod az egyenletet, az eredményt másodpercben megkapva.

2022. nov. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Na most két lehetőség van. Ha számolni kell a légellenállással akkor kevés az adat, ha pedig nem akkor teljesen felesleges megadni az ejtőernyős tömegét, és főleg teljesen felesleges azon gondolkodni hogy az ejtőernyő tömege is bele van-e számolva. Ha nem kell számolni a légellenállással, akkor jó az a képlet amit az 1-es írt. Egyébként ilyen esetben teljesen mindegy hogy mennyi a vízszintes kezdősebesség, haladhatna 300 m/s-al is a repülő, nem változtatna semmin.
2022. nov. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es: Szerintem beugratós a kérdés, mert nem írja, hogy kinyitotta-e az ernyőt. És szerintem 4000-ről 600-ig zuhan, 600-on kinyitja.


2: ne is mondd. ez a modern oktatás :D 2021-es tankönyv, ilyen feladatok vannak benne.

2022. nov. 7. 11:54
 4/7 anonim válasza:

Azér a 600az már bátor :D

Aki 1000alatt nyit, az vagy hülye, vagy öngyilkoshajlamú :D


... Mondjuk azzal nincs baj ha hülye, ezért ugrunk ;) a reptéren azt a mondást hallottam. csak annyira szabad hülyének lenni, hogy még később el tudd mesélni xD


Szóval a lényeget kiragadtam :D ki az aki 600ig vár? XD


Egyebkent a matekot kevesbe tudom, de a tapasztalatom alapjan (70kg vagyok) 4000m tol 55-60mp zuhanok ugraskor

febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:

#4

"4000m-ről 55-60mp-ig zuhanok ugráskor"

Ha gyakorlati tapasztalat alapján 4000-1000=3000 métert 60 másodperc alatt zuhan az ember, akkor az átlagsebessége 50m/s. Durva közelítésként vegyük úgy, hogy a végsebessége ennek kétszerese, 100m/s. És az átlaggyorsulása kicsit kevesebb, mint 2 m/s^2.

Vagyis a gyakorlati mérési eredmény azt mutatja, hogy a légellenállásnak döntő szerepe van. Azaz a kérdező kérdésére nem létezik egyszerű számítás.

febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Elnézést.. azt elfelejtettem hozzátenni, hogy 4000m röl 60mp zuhanás van (Hason vagy háton) 1000m ig.


(Ugyanez fejen vagy lábon már csak 40-45mp kb.. pontosan nem tudom.. sajna annyira profi nem vagyok hogy fejen vagy lábon tudjak zuhanni :'D

febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja es szerintem kb 5-8mp alatt erem el a vegsebessegem.. ami olyan 220körül lehet..
febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!