Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan bontsam tényezőkre?...

Hogyan bontsam tényezőkre? a3-8+6a2-12a=? és a6-b6=? Melyik azonosságokat használjam?

Figyelt kérdés

2022. nov. 18. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első (a-2)^3.


A másodiknál át tudod úgy írni, hogy (a^3)^2 - (b^3)^2, ebből azt tudod felírni, hogy (a^3+b^3)*(a^3-b^3), és ezekre külön-külön van azonosság.

2022. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy pedig itt találsz azonosságot 6-odik hatványokra is, ha az is jó:

[link]


(Én nem vagyok azonos az első válaszolóval.)

2022. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2, azzal csak annyi a baj, hogy ha azt használja, akkor az rendben van, hogy ki tudja emelni az (a-b)-t, viszont a másik tényező ötödfokú lesz, azt meg ember legyen a talpán, aki könnyen szorzatalakba tudja írni.
2022. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze. Ez igaz. Azonban, ha csak az a kérés, hogy szorzatalakra bontsuk, akkor az is szorzatalak és kész vagyunk. Nem írta a kérdés, hogy gyöktényezőkre kell bontani. Ha a gyöktényezőkre bontás a kérés, vagy hogy minél kisebb legyen a szorzatban megjelenő legnagyobb kitevő, akkor jobb talán az #1-es válaszban írt megoldás. (Hirtelen én sem látom, hogy lehetne az 5-ödfokú polinomot szorzattá alakítani gyorsan.) És érdekes is. Szerintem segít a dolgok megértésében.

(A #2-es választ író vagyok.)

2022. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4, abban igazad van, hogy nem egyértelmű a szöveg, de szorzatalak alatt nagy általánosságban a gyöktényezős alakot szokták érteni (máskülönben nem lenne egyértelmű a feladat, és sokféle megoldást lehetne rá adni).
2022. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!