Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 28 cm sugarú körbe szabályos...

28 cm sugarú körbe szabályos 12szöget rajzolunk? Mekkora a sokszög kerülete/területe?

Figyelt kérdés
Valaki letudná ezt vezetni nekem?:)

2022. nov. 20. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A szabályos sokszögek azért zseniálisak, mert ki lehet számolni a szögeiket pillanatok alatt, és köréjük lehet írni egy kört.

Gondolom, lerajzoltad, látod, hogy a szabályos 12 szög 12 egyenlőszárú háromszögből áll, aminek a hosszabbik oldalai pont 28 cm-ek a sugár miatt.

A kör középpontjánál lévő 360 fokot fel tudod bontani 12 * 30 fokra, és így már megvan a háromszög két oldala, és mind a három szöge. Ez egy szimpla sinus tétel vagy cosinus tétel, amelyik jobban tetszik, ha tanultál már ilyet.

Ezzel megkapod a harmadik kisebb oldalát is a háromszögnek, amit ha 12-szer veszel, megvan a kerület.

Ha megvan mind a három oldala a háromszögnek, használhatsz Heron képletet, hogy meglegyen a területe a háromszögnek, amit 12-szer véve meglesz a terület is. (De ki tudod számolni a háromszög magasságát szimpla Pitagorasszal, és akkor a Heron képlet se kell)

2022. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem sugárnak, hanem az átmérő felének nevezik. Oszd fel kisebb szögekre, számold ki a területüket, és az eredményeket add össze. Persze lehet bonyolultabban is csinálni.
2022. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
elkezdtem kiszámolni a területét. 2352 jött ki nem tudom jó-e vagy nem. a sokszög kerület képletét nem használjuk matekon, tanár azt mondta máshogy is ki lehet de nem tudom, hogy ezért kéne egy olyan magyarázat ahol minden rendesen ki van számolva mert sajnos nem vagyok a legjobb matekból és ebből nem fogom megérteni:(
2022. nov. 20. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Feltételezem 11-12. osztályos vagy, így már hallottál a trigonometrikus háromszög-területképletről, illetve a koszinusz-tételről.

2022. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

megcsináltam. valaki eltudná mondani hogy jó lett-e?

T=2352cm^

K=174cm

2022. nov. 20. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, jó.
2022. nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
@6: Mi a különbség?
2022. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!