Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adott két pont a síkban,...

Adott két pont a síkban, nevezzük őket kezdő és végpontnak. Hogy számolom ki azt a harmadik pontot, amelyik a két pont által meghatározott szakaszon fekszik, és megadott távolságra található a kezdőponttól?

Figyelt kérdés
Tehát van egy p1 és egy p2 pont, ezek meghatároznak egy szakaszt. Egy olyan másik szakaszt szeretnék húzni, ami rajta fekszik a p1 és a p2 pontok által meghatározott szakaszon, és d hosszú, ahol a d az új pont és a p1 pont közötti távolságot jelöli.

2022. nov. 26. 20:52
1 2
 1/17 krwkco ***** válasza:
100%

Ez inkább házifeladat szintű.

Kiszámolod a p1-ből p2-be mutató vektort.

A hosszát lecsökkented d-re.

És hozzáadod p1-hez.

2022. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Erre találták ki a vektoralgebrát. Minden rendes vektorszámítást tárgyaló középiskolai matektankönyvben le van írva a kérdéses számítási módszer.
2022. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 steven95 ***** válasza:
100%

(ax,ay) és (bx,by):

(ax,ay) + vagy - d*(bx-ax,by-ay)/gyök((bx-ax)^2+(by-ay)^2)

2022. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Kiszámolod a p1-ből p2-be mutató vektort.


A hosszát lecsökkented d-re.


És hozzáadod p1-hez."


Addig én is eljutottam, hogy ki kell számolni a p1-ből p2-be mutató vektort, de hogyan tudom megadott hosszúságúra lecsökkenteni?


A másik válaszolónak meg csak annyit, hogy vannak olyan weboldalak, ahol nem tesznek fel kérdéseket, és így nem kell rájuk érdemi választ adni. Ez az oldal a kérdésekről és a válaszokról szól, ha ez nem tetszik, miért regisztráltál?

2022. nov. 26. 21:02
 5/17 krwkco ***** válasza:
100%

"hogyan tudom megadott hosszúságúra lecsökkenteni?"

Kiszámolod a p1->p2 hosszát. Elosztod vele a koordinátáit. És a kapott koordinátákat megszorzod d-vel.

2022. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - te miért másokkal akarod megíratni a matek leckédet?


A 2-es válaszoló leírta, hogy honnan tanulhatod meg rendesen a témát. Mert ugye fontos lenne rendszerben átlátni a számolási technikákat - különben minek kéne tudnod a válasz erre a kérdésedre?


A "Tudományok" rovatban, tudományosan igényes eligazítást kaptál a kérdésedet illetően!

2022. nov. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Te vagy a második válaszoló, miért utalsz vissza magadra? A matek házikból pedig már elég régen kinőttem. :D
2022. nov. 26. 21:10
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nődd ki magad a gyakorikérdésekről is - ha nem tetszik valakinek a korrekt, de nem teljeskörű tanácsadása.


Te is megnézhetted volna egy perc alatt a matek minilexikonban, vagy on-line a neten a kérdéses abszolútérték-számítást. Még sikerélményed is lehetett volna!

2022. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De Továbbra is az a kérdésem, hogy akkor miért vagy fent ezen az oldalon? :D
2022. nov. 26. 21:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - pl. azért, mert valakik tényleg nem képesek eligazodni egy témát illetően, és azért is hálásak, ha megmondják nekik a tudás hiteles forrását.


Néha persze én is komplett levezetéseket közlök a nagyérdemű kérdezővel - de mivel hobbiból (és anyagi ellenszolgáltatás nélkül) válaszolgatok, ezért hadd döntsem el én, hogy mikor írok akadémiailag precíz és mikor csak témában eligazító válaszokat.

2022. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!