Mekkora a 20 tömeg%-os ételecet anyagmennyiség-koncentrációja, ha a sűrűségét 1g/cm3-nek tekintjük? (Az ecetsav moláris tömege M=60g/mol).


0,5 dl, etil-alkoholra nézve 40 térfogat%-os pálinka hány gramm alkoholt tartalmaz, ha az etil- alkohol sűrűsége 0,78 g/cm3?



2022. dec. 7. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. dec. 7. 21:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel hogy 100g oldat, akkor 20 g oldott anyagot tartalmaz.


M=m/n -> n=m/M = 20/60 = 1/3 = 0,33 mol


ro=m/V -> V=m/ro = 100/1 = 100 cm3 = 0,1 dm3


c=n/V = 0,33/1 = 3,3M

2022. dec. 8. 08:22
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

oldott anyag térfogata 0,5*0,4 = 0,2 dl


ro=m/V -> m= 0,2*0,78 =0,156 g


0,156g etanolt tartalmaz

2022. dec. 8. 08:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszi a segítséget!! Életmentő volt.
2022. dec. 8. 08:44
 5/7 anonim válasza:

Házifeladat.

Benzol+Magnézium-szulfát=?

2022. dec. 13. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól tartok, hogy a #3-as hozzászóló rosszul számolt.

m = V*ró -> ebbe a képletbe a cm3-ban kifejezett térfogatot kell megadni, vagyis 0,2 dl helyett 20 cm3. Így a végeredmény nem 0,156 g lesz, hanem 15,6 g.

2022. dec. 17. 00:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk furcsa is lenne, ha egy 40%-os pálinka csak 0,156 gramm alkoholt tartalmazna. Ránézésre is kevés.
2022. dec. 17. 00:32