Past/present simple?

Figyelt kérdés
Csatolom a linket. [link]
2022. dec. 14. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Present simple egyikben sincs...


1. was driving / jumped

2. saw / noticed

3. broke / was cleaning


a negyediket nem árulom el, ne írjam meg a teljes házit, szerinted melyik a helyes?

2022. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Először is nem past/present simple, hanem past simple vagy past continuous (progressive).

Másodszor "kérem" és "köszönöm".

Harmadszor:

Ezekben a mondatokban mind kettő darab cselekvést, történést találsz.

A past simple-t, azaz egyszerű múlt időt (-d, -ed, +rendhagyók) akkor használjuk, ha egy cselekvés a múlt egy pontján kezdődött és be is fejeződött. pl. I baked a cake yesterday.

A past continuous-t, azaz a folyamatos múlt időt (was/were +ige szótári alakja + ing), akkor használjuk, ha egy cselekvés folyamatban volt, miközben egy másik cselekvés elkezdőtött és be is fejeződött.(I was baking a cake, when the phone rang.)


Nézzük meg a linkelt mondatokat! Mindegyikben két cselekvést, történést találsz. pl. a legelső: Jim VEZETETT (drive), egy furcsa lény KIUGROTT (jump) elé. Mit gondolsz, a kettő közül melyik a rövidebb, a "megszakító" cselekvés? Az lesz past simple-ben, a másik, a folyamatos pedig progressive-ben. Ez alapján próbáld meg a többit, írd le ide, szívesen kijavítom.

2022. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

2-es, hagyd.

1-es vagyok, kaptam egy üzenetet tőle, milyen “g…ci” vagyok, hogy az egyiket meghagytam neki… :D

2022. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Tegnap a tanulásnak szenteltem inkább az időmet.#2 egy árva üzenetet nem küldtem,de egy kicsi plussz mindig ad a storyhoz mi?Rohadtul szánalmas:)
2022. dec. 15. 16:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy na #1
2022. dec. 15. 16:40
 6/8 A kérdező kommentje:
De egyébként tényleg kíváncsi vagyok, hogy milyen üzenetet küldtem úgy, hogy nem voltam elérhető.Ha esetleg tényleg kaptál valamit,dobd már fel valamelyik ilyen oldalra, érdekelne!😀😄
2022. dec. 15. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem láttam, ki volt, azt hittem te írtad, ha mégsem akkor elnézést.
2022. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj.
2022. dec. 15. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!