Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Részhalmazos okfejtésre lenne...

Részhalmazos okfejtésre lenne szükségem?!

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy az üres halmaz minden halmaznak részhalmaza, (és minden halmaz részhalmaza önmagának)-mondjuk ez ide irreleváns.

Adott egy univerzum (elem nélküli), és két halmaz benne, jelöljük A-val, és B-vel. Mindkettő üreshalmaz.


A TK szerint az alábbiak közül egyik sem teljesül rá: A részhalmaza B-nek, B részhalmaza A-nak, és A=B-vel.

Kérdésem: miért?

Mindkettő üres halmaz, akkor miért nem egyenlő a két halmaz egymással? Két üres halmaz egyenlőségét ezek szerint nem definiáljuk?

Illetve én még boncolgatnám a részhalmazokat is.

Tehát az üres halmaz minden halmaznak részhalmaza, akkor ha A, és B halmaz is üres, miért nem igaz, hogy A részhalamza B-nek, és fordítva?


Köszönöm előre is a segítséget!



2023. jan. 3. 22:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Kiegészítés: Tehát az üres halmaz minden halmaznak részhalmaza, akkor ha A, és B halmaz is üres, miért nem igaz, hogy A részhalamza B-nek, és fordítva?


Szóval akkor mondjuk, hogy A részhalmaza B-nek, ha A minden eleme B-nek is. A két üres halmaz miatt ez akkor most miért nem teljesül?


A TK ezzel nem példálózik, ez már a saját gondolatom: Ebben az esetben akkor A valódi részhalmaza B viszont egyértelműen nem teljesül, hisz a B-nek nincsen olyan eleme, amely A-nak viszont van.


Tk másik példája, hogy a felsorolt három közül egyik sem teljesül:

A={1; 2; 3; 4; 5; 6}, és B={3; 4; 5; 6; 7; 8}

Nos ez a példa teljesen világos.


BUÉK, és köszönöm előre is a segítséget!

2023. jan. 3. 22:24
 2/16 A kérdező kommentje:

Ezt félreírtam:

A TK ezzel nem példálózik, ez már a saját gondolatom: Ebben az esetben akkor A valódi részhalmaza B viszont egyértelműen nem teljesül , hisz a B-nek nincsen olyan eleme, amely A-nak viszont van.

Javítás:

A TK ezzel nem példálózik, ez már a saját gondolatom: Ebben az esetben akkor A valódi részhalmaza B viszont egyértelműen nem teljesül (márcsak az általam nem értett részhalmazos nem teljesülés miatt sem), meg mert a B-nek nincsen olyan eleme, amely A-nak viszont NE LENNE eleme.

2023. jan. 3. 22:26
 3/16 anonim ***** válasza:
Mit ír pontosan, szó szerint a tankönyv? Mivel valószínűleg ott jól van leírva, de ez nem jön át a kérdésedbe.
2023. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mozaikos TK-ről van szó.

Lap tetejéről indulva:

Definícó: részhalmaz

Definíció: valódi részhalmazé

Pl. statuálás: {ps számok}valódi részhalmaza a {ptlan számoknak}

két felsorolás jön ezután:

- minden halmaz részhalmaza önmagának

- az üres halmaz minden halmaznak részhalamza

Majd jön egy szöveg:

"Találhatók olyan A és B halmazok, melyekre A részhalmaza B-nek, A=B, és B részhalmaza A-nak közül egyik sem teljesül. Például a 10. ábrán látható Venn-diagrammal szemléltetett két halmazra egyik összefüggés sem igaz. Hasonlóképpen az A={1; 2; 3; 4; 5; 6}, és B={3; 4; 5; 6; 7; 8} halmazokra.

És akkor a jobb oldon lapszélen a 10. ábrát megtekintve látok egy üres alaphalmazt, benne A, és B halmazokkal, melyek metszik egymást, és mind A, mind B üreshalmaz.


Nem értem, hogy ez miért olyan példa, melynél a fentebb felsorolt összefüggések egyike sem teljesül, és hogy ezt miért nem értem azt igyekesztem fentebb levezetni, hogy hátha valaki elkapja a gondolkodásomban a hibát.


Köszönöm előre is a további segítséget!:)

2023. jan. 3. 23:04
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Itt arról van szó, hogy egy univerzum reszhalmazai között a reszhalmaz relacio nem trichotom, azaz bármely ket reszhalmaz nem hasonlítható össze vele. Az említett ábrán szereplő halmazok nem ureshalmazok.
2023. jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Ha van két számod pl x es y, akkor mindig igaz, hogy x<y vagy x=y vagy x>y. A példa azt mutatja hogy halmazoknal a reszhalmaz nem igy viselkedik. Erre mutat egy peldat, hogy A es B nem egymas reszhalmazai, se nem egyenloek.

Az abra pedig egy venn diagram, ami mutatja hogy a ket halmaznak van kozos metszete, es hogyan tudod abrazolni oket.

2023. jan. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A metszet nem jelenti azt, hogy részhalmazai egymásnak, az csak szimplán annyit jelent, hogy vannak közös ekemeik. Ha valamelyik részhalmaza lenne az egyiknek, akkor az teljes egészében bele lenne rajzolva s másikba a Venn-diagrammon.
2023. jan. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Egy kerdesem maradt.

A=B miert nem teljesul? Ha van ket halmaz amely metszik egymast, es mindketto ures halmaz, akkor ket ures halmaz miert nem egyenlo egymassal?

2023. jan. 4. 10:11
 9/16 anonim ***** válasza:
Az A és a B akkor sem üreshalmaz, ha még sokszor ide írod.
2023. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A 7-es valaszt teljesen ertem. A 6-bol világos, hogy miert nem teljesul a reszhalmazos osszefugges. Az 5-osnel nem ertem, hogy mibol kovetkezik, hogy az emlitett halmaz nem ures halmaz. Linkelek kepet is.


[link]

2023. jan. 4. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!